Zmiana wyglądu salonu lub sypialni wcale nie wymaga kosztownych i długotrwałych remontów. Prostym sposobem na zmianę charakteru pomieszczenia jest wykorzystanie nowych dodatków i dekoracji. Wprowadzenie innego kształtu lub koloru całkowicie odmieni wygląd każdego pokoju i pozwoli uzyskać mu konkretny styl. Idealnym sposobem na odnowienie salonu i sypialni jest wprowadzenie dekoracyjnych poduszek. Ożywiają wnętrze i pozwalają właścicielowi na wprowadzanie łatwych, lecz znaczących zmian w zależności od obecnych potrzeb.

Szeroka gama wzorów i kolorów

poduszki w kształcie zwierząt

Wielość wzorów poduszek i poszewek dostępna obecnie na rynku sprawia, że każdy może znaleźć coś dla siebie. Jednokolorowe poduszki niezmiennie pozostają w modzie, stając się bazą dla bardziej wzorzystych modeli lub tworząc świetny efekt same w sobie. Wykorzystanie oryginalnych faktur oraz tekstur, np. poszewek imitujących futro lub metalicznych, pozwala na prostą i funkcjonalną zmianę wnętrza. Poduszki w kształcie zwierząt lub w zwierzęce wzory sprawdzą się w domu każdego miłośnika natury. Jednym z hitów sezonu są wzory kwiatowe, które właściwie nigdy nie wychodzą z mody. Bogate hafty nadają wnętrzu luksusowego stylu, a dzięki bogatej kolorystyce ożywiają każde pomieszczenie. Zestawienie jednej wzorzystej poduszki z kilkoma monochromatycznymi nada kompozycji uroku oraz przyciągnie wzrok. Takie połączenie jest jednym z najpopularniejszych sposobów wykorzystania poduszek dekoracyjnych. Wprowadzenie jednego silnego akcentu pozwala na utrzymanie stonowanego wyglądu i uniknięcie wrażenia przepychu. Nie oznacza to jednak, że łączenie ze sobą różnych wzorów i kolorów nie jest modne. Zestawienie kilku poduszek z wyrazistym wzorem geometrycznym pozwoli na stworzenie unikalnego kącika.

Postaw na oryginalny kształt

Podczas wyboru idealnych poduszek dekoracyjnych nie trzeba ograniczać się wyłącznie do tych kwadratowych lub prostokątnych. Choć dzięki swej powszechnej formie dają możliwość łatwej wymiany poszewki, to opieranie się na jednym kształcie może przynosić nudny efekt. Poduszki okrągłe, w formie walca, trójkąta lub serca są już często spotykane w wielu sklepach. Coraz częściej projektowane są jeszcze oryginalniejsze i bardziej skomplikowane wzory. Jednymi z najbardziej popularnych są kształty chmur, księżyca oraz gwiazd. Idealnie komponują się z wystrojem przytulnej sypialni lub salonu, nakłaniając do krótkiej drzemki. Poduszki w kształcie zwierząt świetnie sprawdzą się również w pokojach dziecięcych. Dzięki swej oryginalnej formie mogą równocześnie spełniać funkcję pluszaka i przytulanki. Do najpopularniejszych wzorów w ostatnim sezonie z pewnością należą sowy. Przyjazne puchacze na stałe trafiły do sprzedaży w większości sklepów z wyposażeniem domu.