karma EukanubaDziś dostępność karm zarówno bytowych, czyli codziennych, przeznaczonych dla zwierząt zdrowych, jak i specjalistycznych, czyli weterynaryjnych – podawanych zwierzętom z różnymi schorzeniami – jest bardzo duża. Warto jednak wiedzieć, które żywienie jest przeznaczone co żywienia codziennego w konkretnych sytuacjach. Wiele karm, np. karma Eukanuba, przygotowuje dla zwierzaków dwie specjalne linie produktów. Z jednej strony są to karmy przygotowane dla zwierząt zdrowych i określane jako bytowe – przystosowane jedynie dla zwierzaków w konkretnym wieku czy o danej aktywności. Z drugiej strony stoją karmy weterynaryjne, których podawanie jest jednak ograniczone do konkretnych przypadków. Obydwie karmy znajdą Państwo w sklepie internetowym http://www.keko.pl/firm-pol-1440589294-Eukanuba.html

Karmy bytowe

Bytowa karma Eukanuba przygotowana została z myślą o zdrowym zwierzęciu danego gatunku. Karmę tę można podawać samodzielnie według wskazanego przez producenta dawkowania. Jest zwykle również przystosowana do wieku zwierząt, ich kondycji fizycznej, wielkości. Niejednokrotnie wybrać można również pożywienie monoproteinowe czy bazujące na konkretnych składnikach roślinnych.

Karmy weterynaryjne

Jak sama nazwa mówi, weterynaryjna karma Eukanuba jest karmą specjalistyczną. Nie należy podawać jej samodzielnie, ponieważ można pogorszyć stan zdrowia zwierzaka. Za każdym razem konkretnie żywienie powinien zaaprobować czy zalecić weterynarz, bo nie w każdym przypadku przejście na karmę specjalistyczną jest potrzebne.