Nowoczesne oświetlenie to jeden z elementów, który znacznie podnosi komfort życia, a także nadaje wnętrzu ciekawy wygląd.

taśma ledOświetlenie dopasowane do pomieszczenia ułatwia rozmieszczenie określonych stref, a także ułatwia funkcjonowanie mieszkańców. Chętnie stosowanym rozwiązaniem są taśmy led, które sprawdzają zarówno w niewielkich mieszkaniach, jak i dużych domach. Taśma led jest zbudowana z niewielkich diod, które są umieszczone na taśmie jednostronnie przylepnej. Całość wymaga podłączenia do sieci, choć niektórzy sprawniejsi majsterkowicze przerabiają je i dostosowują do zasilania akumulatorkami. Oświetlenie w tej formie ma nowoczesny wygląd, ale przede jest bardzo funkcjonalne. Taśma led przyklejona wzdłuż mebli lub podłogi ułatwia poruszanie się po zmroku, bez konieczności zapalania górnej lampy. Dodatkowe oświetlenie można zamontować również na szafach, co wprowadzi do wnętrza przyjemny nastrój, a także nieco powiększy wizualnie przestrzeń. Bardzo modne stało się przyklejanie taśmy led wokół framugi drzwi (ten zabieg stosują architekci wnętrz). Daje to bardzo ciekawy efekt, a także pomaga trafić we właściwe miejsce w ciemności.

Taśmy są z reguły podpięte pod sieć cały czas i są włączone przez większą część nocy. Można je bez obaw pozostawiać w takim stanie, ponieważ zużywają minimalną ilość prądu. Ich konstrukcja nie ma nic wspólnego z budową klasycznych żarówek, które do energooszczędnych nie należą. Diody są przy tym bardzo żywotne i raz kupione nie będą wymagały wymiany przez długi czas. Różne warianty taśm led można zobaczyć tutaj: https://www.neoled.com.pl/tasmy_led.html