Jakiś czas temu modne stały się wnętrza nawiązujące swoim wyglądem do sektora industrialnego. Styl ten cechuje urokliwy minimalizm, stonowana kolorystyka, rezygnacja z nadmiernych ozdób oraz duże, otwarte przestrzenie. Mieszkania urządzone w tym duchu często są swoistą wypadkową pomiędzy domowymi gniazdkami a formalnymi wnętrzami fabryk. Styl industrialny dał też początek kilku pomniejszym trendom, wśród których można wymienić rosnącą popularność, jaką sie cieszą lampy loft.

Szczypta historii

Lampy LoftStyl industrialny narodził się mniej więcej w połowie ubiegłego wieku, w Stanach Zjednoczonych. To wtedy fabryki oraz zakłady produkcyjne zaczęły przenosić się z centrów miast na ich peryferie. Oczywiście, większości zajmowanych przez nie budynków nie wyburzono, tylko poszukano dla nich nowego zastosowania. Dzisiaj wydaje się to być może niesamowite, ale wtedy tworzono w takich miejscach bardzo tanie mieszkania. Obecnie nieruchomości typu loft, często położone dodatkowo w samym sercu miasta, są warte naprawdę wiele. Ludzie wprowadzający się do takich mieszkań ocieplali trochę ich wizerunek, ale z drugiej strony nie odchodzono zbyt daleko od ich industrialnych korzeni. Najlepszym przykładem są lampy loft, czyli industrialne lampy, który są wręcz żywcem wyjęte z fabryk.

Przemysłowe lampy

Lampy loft np. takie: https://podsufitem.pl/pol_m_Twoj-styl_Lampy-Loft-1272.html robią tak dobre wrażenie, że w krótkim czasie same zostały wiodącym trendem w wystroju wnętrz. Modele, które można nabyć w dzisiejszych czasach, często są nawet sztucznie postarzane, aby jeszcze bardziej wyglądały na takie, które dopiero co zostały zabrane z opuszczonej fabryki. Lampy wykonane w tym stylu często przypominają industrialne reflektory albo wręcz nawiązują swoim wyglądem do lamp ulicznych z różnych okresów historycznych. Nawet sposób montowania tych źródeł światła jest ciekawy – często bowiem zwisają one ze sznurków czy łańcuchów. Dodaje im to nieco surowości, jednak to właśnie ta surowość sprawia, że tak doskonale komponują się w wielkich przestrzeniach loftowych mieszkań.