Na wielu forach internetowych można przeczytać niepochlebne opinie dotyczące zastosowania płaskich wycieraczek w samochodach, które fabrycznie nie były do nich przystosowane. W niemal wszystkich przypadkach płaskie wycieraczki nie będą odpowiednio dociśnięte do powierzchni szyby, a w konsekwencji ścieranie przez nie wody będzie na znacznie gorszym poziomie niż w przypadku wycieraczek tradycyjnych. Czy jest jednak jakieś rozwiązanie, które gwarantuje nam dobre wycieranie szyby, a jednocześnie sprawi, że nasz samochód będzie wyglądał nowocześniej?

 

Wycieraczki hybrydowe wycieraczki Bosch

Rozwiązaniem wszystkich problemów są wycieraczki hybrydowe, które łączą zalety wymienionych wcześniej typów wycieraczek – z wycieraczek płaskich mamy tutaj nowoczesny wygląd, zaś z tradycyjnych kształt stelaża, który dociska pióro wycieraczki do powierzchni szyby.

 

Ile kosztują wycieraczki hybrydowe?

Ile jednak kosztują tego typu wycieraczki? Wycieraczki Bosch, niezależnie od tego, czy mówimy tutaj o tradycyjnych wycieraczkach, płaskich czy hybrydowych, są w bardzo podobnej cenie. Komplet na przednią szybę kupimy w okolicach 60-100 złotych (wszystko zależy od modelu samochodu i wielkości jego przedniej szyby, która implikuje długość wycieraczek). Tylko od nas samych zależy zatem to, które wycieraczki wybierzemy.

 

Mocowanie

Warto zwrócić uwagę na to, że dzisiaj niemal wszystkie typy wycieraczek obecne na rynku mają takie samo mocowanie umożliwiające ich niemal dowolne stosowanie!