ksiażkaLudzie w Polsce podobno czytają średnio jedną książkę rocznie, co wydaje się wynikiem wręcz absurdalnym. Faktycznie statystyka nie jest jedynym słusznym wyznacznikiem trendów. Jakoś jednak kryzysu na rynku czytelniczym nie widać.

Z czytaniem wcale nie jest tak źle jak mówią

Autorzy zarabiają na bestsellerach miliony, a książki posiadają jakiś popyt. Nawet można powiedzieć całkiem duży. Czym to jest spowodowane? Otóż istnieją książki nie tylko w standardowych formatach, drukowane powieści science fiction, czy straszne horrory. Wszystkie pliki z treścią zmieści dzisiaj bez problemu aplikacja mobilna, która jest wyjściem w stronę mobilności sztuki, a tym samym udostępnienia jej znacznie szerszej publiczności, kiedy tylko tego zapragnie.

Rozwiązania technologiczne zachwycają precyzją i różnorodnością wykorzystania

Zdecydowanym numerem branży science fiction. Profesjonalna aplikacja mobilna tworzy dodatkowy klimat przez wstawki dźwiękowe, szybkie wyszukiwanie najważniejszych fragmentów, a nawet poszukiwanie komplementarnych pozycji danego autora w globalnej sieci. Obok takich właściwości trudno przejść obojętnie, i nawet nie wypada tego robić.