przynęta na szczupakaW Polsce wiele osób w znacznym stopniu przepracowuje się. Często jest to spowodowane naciskami ze strony szefa jak i natłokiem pracy. Jednak jest też bardzo duży odsetek ludzi, dla których praca stała się jedynym zajęciem zapychającym wolny czas. Jest takie stare powiedzenie, które mówi, że zbyt częste myślenie szkodzi. Ludzie uciekają w pracę, ponieważ gdy mają chwilę czasu, w której się nudzą, zaczynają sztucznie generować problemy. Dlatego tak ważne jest to, o co apeluje wielu psychologów, a mianowicie hobby. Każdy dobry psycholog zawsze mówi, że trzeba mieć sposób na złamanie rutyny.

Ze swojej strony chciałbym przedstawić i bardzo zachęcić do zainteresowania się wędkarstwem. Nie jest to bardzo męczące zajęcie, ale często bardzo pasjonujące. Tak naprawdę to trzeba się dopiero przekonać, jakie to uczucie, gdy przynęta na szczupaka jest przygotowana, wędka zarzucona i nagle spławik zaczyna tańczyć na wodzie. Emocje, jakie wtedy się uwalniają pozwalają na dobre zapomnieć o kłopotach i oderwać się od codzienności. Dodatkowym atutem jest przebywanie na świeżym powietrzu.

 wyciszymy telefon i na chwilę postawimy cały świat poza nami, naszą głowę wypełni energia płynąca prosto z natury, z którą mimowolnie poczujecie jedność.