Zwierzątko bez zobowiązań!

Czy to Święta Bożego Narodzenia, urodziny czy Dzień Dziecka – co roku tysiące rodziców wpadają na pomysł podarowania swoim pociechom zwierzątka. Niestety, ilość obowiązków, która wiążę się z posiadaniem psa często przerasta nieletnich, stąd alternatywy, takie jak interaktywny piesek - urbanation.net, czyli popularna, elektroniczna zabawka. Są to w gruncie rzeczy pluszaki, które wyposażono w mechaniczny szkielet oraz prosty algorytm, przy pomocy którego reagują nie niektóre czynności, wchodzą w interakcję ze swoim właścicielem, a nawet słuchają pewnych komend. W przeciwieństwie do żywego zwierzęcia, nie wymagają one jednak wyprowadzania, karmy, mycia czy czesania – wystarczą jedynie baterie oraz chwila wolnego czasu.

Zabawka czy prawdziwy pies – co wybrać?

PiesZwierzęta, nawet jeśli pod uwagę bierzemy tylko małego gryzonia, jak choćby chomika, wymagają od swoich właścicieli wiele uwagi. Konieczne są regularne wizyty u weterynarza, odpowiedni dobór karmy, zabawa, wyprowadzanie na zewnątrz bądź czyszczenie klatki czy terrarium. To logiczne, że mało dziecko nie sprosta takiemu wyzwaniu, dlatego prezent taki jest dość lekkomyślny, a ostatecznie obciąży nas – rodziców. Nie ma sensu oddawać psa do schroniska już po kilku miesiącach, kiedy zamiast tego możemy nabyć jego automatyczny, sztuczny odpowiednik. Wiele sklepów z zabawkami ma w swojej ofercie interaktywne pluszaki w postaci interaktywnego pieska, aczkolwiek występują one w licznych, mniej lub bardziej realistycznych formach.

Czy zabawka może zastąpić żywego pieska?

To raczej oczywiste, że nawet najlepszy, interaktywny piesek robot nie zastąpi nam w pełni żywego zwierzątka, aczkolwiek może się on do takiego bardzo zbliżyć. Niektóre egzemplarze, pod względem wizualnym, są niemal niemożliwe do odróżnienia od prawdziwego psa. Poza tym, szeroki zakres rozpoznawanych komend sprawia, że taki automat robi wrażenie rozumnego stworzenia, które podziela nasze przywiązanie. Tak czy inaczej – większość dzieci jest zachwycona tego typu zabawkami, a niektórzy dorośli traktują je jak swoją pasję.