Ostatnie lata to prawdziwy boom, jeśli chodzi o stopki damskie. Ten niezwykle charakterystyczny model skarpetek podbił serca milionów kobiet na całym świecie. Dzięki nim panie zyskały komfort i swobodę, na jakiej im zależało. Skarpetki tego typu, zgodnie z nazwą, okrywają jedynie stopę, nie wykraczając ponad obwód stawu skokowego, jak to się dzieje w przypadku skarpetek innego typu. Dzięki temu są bardziej uniwersalne i z powodzeniem mogą być stosowane w wielu różnych stylizacjach. Wybierając tego typu skarpetki, warto jednak zwrócić uwagę na to, z jakiego materiału je wykonano. Ma to niezwykle duży wpływ na przyszłą wygodę ich użytkowania.

Bawełniane stopki damskie

stopki damskieNaturalna bawełna to najpopularniejszy rodzaj surowca wykorzystywanego do produkcji odzieży damskiej, męskiej i dziecięcej. Bawełniane tkaniny są przyjemne w dotyku, wygodne w użytkowaniu i dobrze chłoną wilgoć. Poza tym bez problemu można je barwić na dowolny kolor, pokrywać różnokolorowymi wzorami i grafikami. Jeśli sięgniesz po damskie stopki zrobione z bawełny, masz pewność, że nie będą one powodowały nieprzyjemnych otarć czy podrażnień, nie będą również sprzyjały nadmiernemu poceniu się stóp wewnątrz butów. Bawełna chłonie wilgoć, a zatem skarpetki mogą stać się wilgotne, ale same stopy pozostaną suche. To bardzo ważne, zwłaszcza w przypadku osób borykających się z problemem nadmiernie pocących się stóp. Oczywiście stopki damskie bawełniane, zwykle posiadają drobną domieszkę tkanin syntetycznych, takich jak elastyn czy poliamid. Dzięki temu są trwalsze, lepiej trzymają określony fason i nie zsuwają się ze stóp.

Stopki damskie z większą zawartością tkanin syntetycznych

Tego typu skarpetki wciąż bazują na bawełnie, ale domieszka materiałów syntetycznych jest w tym przypadku znacznie większa. Ma to oczywiście wpływ na cenę jednostkową produktu. Takie skarpetki są zwyczajnie znacznie tańsze od dobrych jakościowo damskich stopek bawełnianych. Niestety atrakcyjna cena nie idzie w parze z wygodą ich użytkowania, zwłaszcza w cieplejszych miesiącach roku. Kobiety sięgające po takie skarpetki często narzekają na otarcia i podrażnienia skóry, powodowane przez sztuczny materiał i gromadzącą się we wnętrzu skarpetek wilgoć.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *