Artykuły papiernicze najwyższej jakości, czyli Canson w roli głównej

Wybierając odpowiednie do szkicowania akcesoria, należy zwracać szczególną uwagę na ich jakość oraz metodę produkcji. Jednym z najbardziej istotnych elementów gwarantujących profesjonalne przygotowanie do szkicowania, jest wysokogatunkowy papier.

Gramatura

Gramatura papieru odgrywa kluczową rolę, dlatego zanim zdecydujemy się na zakup określonego materiału, doprecyzujmy technikę, w jakiej chcemy pracować. Canson proponuje szereg różnego rodzaju arkuszy, które nadają się zarówno do rysowania ołówkiem, akwarelami, atramentem, piórem wiecznym lub długopisem. W zależności od naszego wyboru, producent gwarantuje niezmiennie wysoką jakość produktu, dzięki czemu stały się jednymi z najczęściej wybieranych przez znanych i cenionych artystów na całym świecie. Pozytywnie zaopiniowany przez francuskich i amerykańskich ilustratorów, Canson zdobył sławę zarówno wśród profesjonalistów jak i amatorów szkicowania.

Kolor

cansonKolor papieru ma szczególne znaczenie, zwłaszcza kiedy tworzymy rysunek techniką szkicowania. Idealny papier, który sprawdzi się podczas takiego rodzaju rysowania, to bezkwasowy papier Canson o gramaturze 90g/m2 , w śnieżnobiałym kolorze. Taki jasny odcień, pozwoli na wykonanie pięknej pracy przy pomocy ołówka, węgla, pasteli czy pisaków. Biały kolor papieru również idealnie sprawdzi się podczas skanowania, pozwalając na uzyskanie niesamowitego efektu kontrastu. Jeśli zależy nam na pracy, w której tło będzie miało inny kolor, Canson przygotował bogatą ofertę kolorowego bristolu i delikatnych bibułek, które również wspaniale nadają się do rysowania i innych prac plastycznych. Jednym z ciekawych produktów Canson, jest ekologiczny, szary bezkwasowy papier, nadający się także do rysowania przy pomocy węgla, ołówków czy suchych pasteli.

Obróbka

Dobry papier do szkicowania, powinien również być odporny na wydrapywanie, wycieranie czy przyklejanie taśmą. Te cechy są niezwykle istotne szczególnie dla twórców komiksów i mang, którzy niejednokrotnie dokonują poprawek na wykonanym już rysunku. W ofercie firmy Canson istnieją specjalistyczne papiery, odpowiadające na potrzeby rysowników zajmujących się przede wszystkim komiksami. Kiedy Twoją ulubioną techniką staje się akwarela, wybierz produkty Canson (https://nastrychu.pl/firm-pol-1308137621-Canson.html) przeznaczone właśnie do prac w takim stylu – bawełniany papier jest wytrzymały i co ważne, posiada dwie różne gramatury w zależności od danej strony arkusza. Dzięki temu, z powodzeniem stworzysz pracę na najbardziej odpowiedniej fakturze papieru, bez konieczności zakupu osobnych arkuszy!