Odkurzacz to niezastąpione urządzenie, które dba o czystość w mieszkaniu. Nasi dziadkowie mogli jedynie pomarzyć o takim udogodnieniu. Aż trudno uwierzyć, że przez kilkadziesiąt lat swojego istnienia odkurzacze przeszły tak dużą zmianę. Współczesne modele posiadają liczne udogodnienia, które pomagają zautomatyzować pracę tego urządzenia, pojawił się już również odkurzacz parowy, który skutecznie walczy z największymi zabrudzeniami.

Tradycyjny odkurzacz

Tradycyjny odkurzacz podczas pracy wyrzuca z siebie powietrze, które niesie ze sobą nieprzyjemny zapach. Przyczyn takiego stanu rzeczy trzeba szukać wśród miliardów toksyn pochodzących z bakterii oraz roztoczy i ich odchodów, które wchodzą w skład kurzu. Przeciętny odkurzacz nie jest w stanie należycie przefiltrować całego brudu. Stopień oczyszczenia powietrza to zaledwie kilka do kilkunastu procent. Oznacza to, że spora część wciąganego do odkurzacza kurzu trafia z powrotem do powietrza. Efektem tego są bóle głowy, alergie, astma, duszności, złe samopoczucie.

Odkurzanie powietrza

odkurzacz parowyEfektywne sprzątanie to takie, przy którym powietrze zostaje oczyszczone z mniejszych i większych drobin. Taki efekt dają wyłącznie odkurzacze nowej generacji wyposażone w dodatkowe funkcje. Takim urządzeniem jest odkurzacz parowy, który można śmiało nazwać sprzętem wielofunkcyjnym. Z przeprowadzonych testów i badań wynika, że urządzenie to usuwa z powietrza blisko 100 procent zanieczyszczeń (wartość ta wynosi dokładnie 99,993 procent). Jednak to nie wszystkie zalety odkurzacza.

Odkurzacz parowy jest wyposażony w jonizator powietrza o wydajności 2 milionów jonów ujemnych na każdy centymetr sześcienny. Dzięki temu powietrze w pomieszczeniu jest rześkie i przede wszystkim pozytywne dla zdrowia. Niekorzystne jony dodatnie przyciągają do siebie bakterie i inne mikroby, kurz, zanieczyszczenie, pył, sadzę. Jony te powstają w wyniku działania otaczającej nas elektroniki. Zadaniem jonizatora jest odwrócenie tego zjawiska i zmianę jonizacji cząsteczek na ujemną. Sprzyja to dobremu samopoczuciu i swobodnemu oddychaniu.

   

By pachniało przyjemnie

Dużym problemem staje się także dym papierosowy, nieprzyjemne zapachy zwierząt lub te, które powstają w czasie gotowania i smażenia. Nowoczesny odkurzacz parowy (http://superrobot.com.pl/pol_m_ODKURZACZ-PAROWY-236.html) usuwa je z powietrza podobnie jak kurz. Możemy również uruchomić dodatkową funkcję, dzięki której urządzenie rozprowadzi w pomieszczeniu wybrany zapach. Wystarczy w tym celu dodać kilka kropel olejku do urządzenia. Tę funkcję warto wykorzystać np. w czasie zimowych infekcji. Oczyszczone powietrze zawierające olejek eukaliptusowy z pewnością przyspieszy leczenie górnych dróg oddechowych. W czasie upałów odkurzacz może zastąpić klimatyzację - wystarczy do zbiornika wlać wodę, umieścić w niej kostki z lodem i włączyć urządzenie. W ciągu kilkunastu minut temperatura powinna spaść nawet o 5 stopni.