W ostatnich latach na szczęście za sprawą trendu eko udało się przywrócić na rynek naturalne i ekologiczne produkty. Podczas gdy ze wszystkich stron zalewała nas tania, plastikowa chińszczyzna, której jakość wykonania pozostawiała wiele do życzenia wydawać się mogło to bardzo trudne. Na szczęście jednak ekologiczne rozwiązania również za sprawą mediów pozwoliły na przebicie się wielu produktom i nie dotyczy to tylko żywności – jednym z takich produktów są oczywiście zabawki dla dzieci.

Wiadomo bowiem, że dzieciom powinniśmy zagwarantować bezpieczeństwo, jednak pozwalając im na zabawy niskiej jakości zabawkami z Chin narażamy ich zdrowie na uszczerbek. W tym temacie na szczęście przychodzi firma Janod – zabawki, które tworzy ta firma w ostatnich latach cieszą się ogromną popularnością. Francuska firma produkuje w pełni naturalnie produkty głownie z myślą o najmłodszych nie tylko aby zapewnić im rozrywkę ale i bezpieczeństwo, dzięki czemu stała się jedną z ulubionych marek rodziców.

Drewniane jest lepsze!

Zabawki JanodW telewizji co rusz można usłyszeć o szkodliwości plastiku czy skutkach zatrucia tym materiałem. Najczęściej dotyczy to zabawek importowanych ze wschodu – głównie chodzi o Chiny. Okazuje się bowiem, że aby obniżyć koszty produkcji, a dzięki temu zwiększyć swoje zyski tamtejsze firmy produkują zabawki z najtańszych odmian plastiku przez co narażają dzieci na choroby i skażenia skóry. Dlaczego więc warto wybierać Janod zabawki? To proste! Zabawki te są wykonywane z najwyższej jakości ekologicznych – drewnianych materiałów, dzięki czemu niwelujemy ryzyko choroby naszej pociechy. Oczywiście naturalność produktów nie jest jedynym atutem firmy Janod.

Korzyści dla dziecka

Zabawki tworzone przez francuską firmę mają nie tylko pozwalać na rozrywkę ale i przede wszystkim rozwijać – ich głównym celem jest rozwój umiejętności logicznych, zręcznościowych, manualnych. Kolejną rzeczą którą poznają dzieci dzięki zabawkom firmy Janod to najróżniejsze kształty oraz kolory. Ale to nie wszystko. Korzystając z tych zabawek dziecko rozwija w sobie również takie cechy jak cierpliwość czy rozbudzenie ciekawości. W ofercie firmy Janod (https://www.coocoo.pl/firm-pol-1387033616-Janod.html) znajdziemy ponad pół tysiąca najróżniejszych produktów – począwszy od kolorowych zwierzaków na kółkach do ciągnięcia, poprzez układanki, puzzle czy magnetyczne układanki.

Oczywiście to do rodziców należy ostateczny wybór jakimi zabawkami będą bawiły się ich dzieci, jednak przy wyborze zabawek nie należy kierować się niską ceną produktu, a jego jakością wykonania i bezpośrednim wpływem na rozwój dziecka.