Gryzonie zakradające się do gospodarstwa, to prawdziwa zmora rolników i hodowców. Kuny, lisy, wydry, szczury, to tylko kilka gatunków spotykanych w polskich obejściach. Praktyczna pułapka na kunę ma uniwersalny charakter. Może z powodzeniem służyć wyłapywaniu innych szkodników. Jak działa mechanizm klatki? Jest transparentna, wykonywana z trwałego metalu, najczęściej ocynkowanego i odpornego na warunki atmosferyczne. Dzięki solidnej konstrukcji wytrzyma przez lata. Nie stwarza zagrożenia dla ludzi i innych zwierząt, np. dla psów czy dzików.

Uniwersalna klatka-pułapka na leśne szkodniki

Bezpieczna i skuteczna pułapka na kuny i inne gryzonieLeśne szkodniki potrafią wyrządzić wiele szkód w gospodarstwie rolnym lub hodowli. Aby skutecznie zapobiegać grasowaniu kun, lisów, szczurów i wydr w pobliżu obejścia, warto stosować sprawdzone, bezpieczne metody łapania na żywo. Metalowe klatki ustawione w newralgicznych punktach gospodarstwa, to podstawowe zabezpieczenie przed gryzoniami. Pułapka na kunę dostępna jest w różnych wariantach. Można stosować konstrukcję z dwoma wejściami lub z jednym otworem. W środku warto umieścić przynętę. Może to być stojak na jajka lub zanęta rozsypana wokół pułapki dla kun. Dzięki takiemu, podwójnemu działaniu, zyskuje się lepszy efekt. Zanęta przyciąga uwagę kuny lub lisa, które szybciej wchodzą do klatki. Ekspresowy mechanizm zamyka się i nie pozwala szkodnikom opuścić wnętrza. Praktyczny uchwyt służy do przenoszenia klatki-pułapki na kuny.

Gdzie najlepiej umieścić pułapkę na gryzonie?

Łasice, kuny i lisy, wyczuwają zapach kurzych jak z dużej odległości. Dlatego pułapka na kunę powinna być ustawiona przy najmniej strzeżonym miejscu w gospodarstwie. Dzikie zwierzęta boją się świateł i odgłosów dobiegających z domu. Najczęściej przemykają się przez tylną część zagrody. Jeśli w klatce do wyłapywania szkodników, umieszczone zostaną kurze jaja, to zwiększy się jej skuteczność. Profesjonalna pułapka wyposażona jest w taki stojak, gdzie można ustawić do czterech jaj. W ten sposób dzikie, leśne zwierzęta skierują swoją uwagę na klatkę i zanim dotrą do gospodarstwa, zostaną złapane. Można w środku umieszczać dodatkowe haczyki, np. do zawieszania kawałków mięsa, co dodatkowo przywabi lisa.

Prosty i bezawaryjny mechanizm pułapki przeznaczonej dla kun oraz innych gryzoni sprawia, że gospodarz z łatwością wyeliminuje te szkodniki ze swojej posesji. Trwała konstrukcja przeznaczona jest do zewnętrznego stosowania. Nie ma jednak przeszkód, by klatkę-pułapkę ustawić przy budynkach gospodarczych lub na ogrodzie. Jeśli na plantacji pojawił się kret niszczący uprawy, to pułapka na kuny sprawdzi się także w takiej sytuacji.