Skąd zamawiać wartościowe karmy dla ptaków egzotycznych?

Obecność w domu ptaków egzotycznych, między innymi papużek falistych, nimf czy papużek nierozłączek, to radość dla każdego mieszkańca takiego domu. Ptaki są żywe, napełniają każde pomieszczenie śpiewem i wysokimi dźwiękami – nie sposób nudzić się w ich obecności. Jednym z podstawowych elementów, których nie powinno zabraknąć, jest pożywienie. W sklepach zoologicznych, najlepiej tych, które mają szeroki asortyment, a nie tylko artykuły dla psów i kotów, można otrzymać karmy dla ptaków egzotycznych dobrego gatunku. Ważne, aby zadbać o to, żeby taki domowy pupil otrzymywał jedzenie, które jest przeznaczone dla danego gatunku zwierząt. Papużek nie można karmić karmą, która nie jest dla nich produkowana czy tymi artykułami, które spożywa codziennie człowiek.

Co powinno się znaleźć w takiej dobrze przygotowanej karmie?

Hodowla wymaga pewnej systematyczności. Ptakami należy się zajmować tak samo często, jak chomikiem czy innym domowym zwierzątkiem. Nie można zapominać także o regularnym karmieniu, najlepiej karmą dla ptaków egzotycznych dedykowaną danemu rodzajowi ptaka. Dostosowanie diety do ich gatunku czy wieku jest kluczowe w zapewnieniu im korzystnych do rozwoju warunków. W sklepach można zauważyć przede wszystkim mieszanki stworzone z różnych pożytecznych produktów. Karmy dla ptaków egzotycznych muszą składać się z nasion, między innymi z: owsa, słonecznika, prosa, pszenicy, jęczmienia czy gryki. Łatwe do połknięcia i wartościowe to cechy charakterystyczne tego wyrobu. W każdej takiej porcji ptak otrzymuje kompleks witamin i minerałów. Dzięki nim właściciel jest w stanie utrzymać hodowane papużki w dobrym zdrowiu przez wiele lat. Oprócz pokarmu nie należy także zapominać o prawidłowym nawodnieniu ptaków – w klatce nie może zabraknąć sprawnie działającego poidełka.

Skąd zamawiać wartościowe karmy dla ptaków egzotycznych?Żywienie kluczem do sukcesu w hodowli

Choć w czasie hodowli trzeba pamiętać o wielu elementach, między innymi o tym, żeby zapewnić pupilowi wygodne i czyste warunki do życia, to jednak najważniejszą kwestią, o której należy pamiętać codziennie jest żywienie. Z karmą dla ptaków egzotycznych sprowadzoną ze sklepu zoologicznego właściciel papugi nie musi martwić się o to, że w opakowaniu znajdzie się nieodpowiedni składnik, którego jego pupil nie powinien spożywać. Karmy dla ptaków egzotycznych sprzedawane są w różnych miejscach, na przykład w supermarkecie, ale nie zawsze jest to jednak produkt, który powinien być spożywany przez papużki. Wymagają one wyselekcjonowanego jedzenia stworzonego z wartościowych zbóż i nasion.