Świeczniki dekoracyjne to jedne z najchętniej wybieranych ozdób. Świece cenione są za możliwość tworzenia wyjątkowej atmosfery zarówno podczas uroczystości, jak i na co dzień. Odpowiednio dopasowane lichtarze umożliwiają ich estetyczne ustawienie i bezpieczne użytkowanie. Wśród możliwych do odnalezienia akcesoriów dekoracyjnych pojawia się wiele rodzajów świeczników. Różnią się wielkością, kształtem, materiałem wykonania, kolorem i stylistyką. Co warto wiedzieć o ich dopasowywaniu?

Świeczniki jako dekoracja świątecznego stołu

Tego typu akcesoria najczęściej pojawiają się na stołach podczas świąt i poczęstunków z okazji ważnych wydarzeń. Wieloramienny świecznik dekoracyjny to tradycyjne rozwiązanie, które wpisze się w charakter Bożego Narodzenia. Podczas wigilijnej kolacji na stole nie powinno zabraknąć barwnych świeczników w ciemniejszych, nasyconych kolorach. Wspaniałym rozwiązaniem będą tutaj akcesoria w kolorze bordowym, granatowym i butelkowej zieleni. Warto zdecydować się na dekoracje z tematycznymi zdobieniami. Podczas Wielkanocy dobrym rozwiązaniem mogą być świeczniki dekoracyjne w radosnych, pastelowych kolorach. Wiele z nich może posiadać obrazki przedstawiające symbole religijne lub wizerunki zwierząt kojarzonych z obchodami tych świąt. Jednymi z najbardziej popularnych w tym okresie są jednak przezroczyste, szklane akcesoria, w których umieszcza się kolorowe świeczki.

Świeczniki dekoracyjne – jak dopasować do okazji i wystroju?Ozdoby na wyjątkowe okazje

Zestaw szklanych świeczników dekoracyjnych dostępny na https://szklanatorebka.pl/Swieczniki będzie również wspaniałym wyborem podczas dekorowania sali na chrzciny lub komunię. Przezroczyste modele o większych gabarytach są również chętnie wykorzystywane podczas uroczystości weselnych. Oprócz standardowego umieszczana w nich świec, można zdecydować się na wyjątkowe dekoracje z pływającymi podgrzewaczami i płatkami kwiatów. Na czas chrzcin i komunii możliwy jest również zakup świeczników z symbolami nawiązującymi do okazji.

Modne dekoracje w mieszkaniu

Świeczniki dekoracyjne na stołach mogą również tworzyć wyjątkowy nastrój w mieszkaniu. Takie ozdoby z pewnością podkreślą również charakter aranżacji wnętrza. W pomieszczeniach w konwencji boho i skandynawskiej warto umieścić modele w stonowanych barwach. Mogą to być ozdoby z dodatkiem elementów drewnianych lub gliniane akcesoria. W nowoczesnych wnętrzach sprawdzą się świeczniki o ciekawych, geometrycznych kształtach. W luksusowym salonie w stylu glamour warto umieścić zdobione przedmioty z kryształkami i kwiatowymi ornamentami. Odpowiednio dopasowane dekoracje podkreślą charakter każdego wydarzenia i wystroju.