Każdy z nas chciałby cieszyć się wolną od niedoskonałości skórą twarzy. Aby nasza cera posiadała jednolity koloryt, należy jednak odpowiednio się o nią troszczyć. Przede wszystkim warto zadbać o właściwą pielęgnację. Musi ona zawierać różne etapy. Jednym z nich, którego nie warto pomijać, jest tonizowanie twarzy. Dlaczego jest ono tak ważne i co trzeba o nim wiedzieć?

Dzięki tonikowi przywrócisz skórze neutralne pH

Jak już wspomniano we wstępie, tonizowanie twarzy jest niezwykle ważnym elementem pielęgnacyjnym, którego nie warto pomijać. Przede wszystkim, dzięki stosowaniu toniku, można usunąć resztki makijażu. Mowa tu nie tylko o resztkach kosmetyków kolorowych, ale także o chlorze, który zawarty jest w wodzie. Tonik pomoże również przywrócić skórze neutralne pH. Podczas zmywania makijażu, pH skóry ulega bowiem zachwianiu na skutek użycia mydeł czy żeli oczyszczających. Jeśli użyjemy zaś odpowiednio dobranego toniku, prawidłowe pH zostanie przywrócone. Na tym jednak nie koniec zalet tego wyjątkowego kosmetyku. Używając toniku można także zmiękczyć cerę oraz przygotować ją do dalszych kroków pielęgnacyjnych. Ponadto, niektóre z toników mogą posiadać właściwości nawilżające. Innym zaś nie brak jest działania delikatnie złuszczającego. Takie toniki polecane są przede wszystkim posiadaczkom cer tłustych oraz trądzikowych.

Dlaczego stosowanie toników jest tak ważne?Kiedy używać toniku i jak go wybrać?

Używanie toniku jest niesamowicie ważnym etapem w pielęgnacji skóry. Kiedy należy jednak wykonać tonizowanie twarzy? Najlepiej wykonywać tę czynność dwa razy w ciągu dnia. Dobrze byłoby aplikować tonik na skórę o poranku. Można robić to po umyciu skóry specjalnym żelem bądź pianką. Posiadaczki skóry suchej nie muszą jednak myć skóry przed tonizowaniem jej. Mogą przetrzeć tonikiem twarz tuż po przebudzeniu. Pozwoli to w łagodny sposób oczyścić cerę po nocy i przywrócić jej promienny wygląd. Toniku należałoby użyć również wieczorem, po starannym zmyciu makijażu lub oczyszczeniu cery z innych zanieczyszczeń. Kluczowy jest jednak odpowiedni dobór kosmetyku. Posiadaczki cer suchych powinny zainwestować w toniki nawilżające. W przypadku cer tłustych dobrym rozwiązaniem mogą być toniki na bazie kwasów. Cera dotknięta problemem trądziku różowatego powinna być zadowolona z toniku z kwasem azelainowym. Jeżeli jednak naszą skórę dotknął problem trądziku pospolitego, znacznie korzystniejszym rozwiązaniem będzie zakup toniku z kwasem migdałowym lub salicylowym. Cery wrażliwe będą zaś zadowolone z toniku z dodatkiem łagodzącego podrażnienia aloesu. Efekty pojawią się jedynie w wyniku regularnego tonizowania skóry.