wycieraczki valeoDobre wycieraczki to takie, które sprawnie usuwają wodę i śnieg z powierzchni szyby. Pojawiające się na szybie smugi i zanieczyszczenia to znak, że pióra są już zużyte i wymagają wymiany. Dotyczy to wszystkich typów wycieraczek, zarówno tych z przedniej, jak i tylnej szyby.Na rynku znajdują się dwa rodzaje wycieraczek - klasyczne oraz płaskie, zwane również bananami. Oba typy różnią się między sobą i nadają się do nieco innych samochodów i stylów jazdy. Wycieraczki Valeo o klasycznej konstrukcji świetnie sprawdzają się przy spokojniejszej jeździe i doskonale zbierają wodę. Takie modele nadają się do wszystkich samochodów, które mają dużą krzywiznę szyby.

Tradycja i nowoczesność

Drugim typem są płaskie wycieraczki Valeo, które nie posiadają klasycznego stelaża. Pióra są tutaj nieco wykrzywione i przypominają kształtem banana. Takie wycieraczki sprawdzają się przy szybkiej jeździe, ponieważ nie odklejają się od szyby nawet przy mocnym pędzie powietrza. Z tego też powodu polecane są dla kierowców, którzy często prowadzą samochód przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Warto zaznaczyć, że banany nie przyklejają się do szyby w czasie mrozów. Płaskie modele poradzą sobie również przy obfitych opadach śniegu.Jeżeli używamy wycieraczek klasycznych, a zależy nam na zmniejszeniu oporu powietrza (i wyeliminowaniu prawdopodobieństwa odklejania się pióra od szyby), możemy zastosować pióra ze spojlerem, które znacznie poprawiają aerodynamikę. Warto jednak pamiętać, że wycieraczki Valeo ze spojlerem zakłada się tylko po jednej, lewej stronie.

Rozmiar

Kupując wycieraczki musimy pamiętać, że pióro od strony kierowcy jest nieco dłuższe od prawego (znajdującego się od strony pasażera). Długość najczęściej jest podawana w centymetrach, jednak niektórzy producenci używają również cali. Jeżeli trafisz na taki komplet, pamiętaj, że jeden cal to 2,5 centymetra.

Budowa

Pióro wycieraczki to nie tylko kawałek gumy przymocowany do metalowego stelaża. W czasie całego swojego życia wycieraczki pokonują ogromne odległości i usuwają wodę z dużych powierzchni. Właśnie dlatego muszą spełniać szereg wymagań - to od nich zależy dobra widoczność i bezpieczeństwo jazdy. Wycieraczki muszą być wystarczająco elastyczne, w przeciwnym razie nie będą dobrze przylegać do szyby. Z drugiej strony muszą mieć odpowiednią twardość, aby skutecznie zbierały wodę. Do produkcji wycieraczek stosuje się zatem mieszanki różnych gum, które uzupełniają swoje właściwości. W nowoczesnych piórach guma jest dodatkowo pokryta warstwą grafitu. Jeśli zbliża się wymiana wycieraczek w Twoim aucie, zajrzyj tutaj https://wycieraczkidoszyb.pl/firm-zul-71-Valeo.html