Otoczenie gór i lasów to dla wielu ludzi idealny krajobraz. Z tego też powodu mnóstwo osób marzy o apartamencie w Szczyrku wśród pięknych beskidzkich gór. Marzenie to można spełnić, wynajmując lub kupując sobie odpowiednie lokum.

Wygoda i użyteczność

Apartament w Szczyrku

Decydując się na apartament w Szczyrku, ofiarowujemy sobie moc całorocznych atrakcji. Jest to bowiem miejscowość, w której nie zabraknie nam rozrywek przez cały rok. Latem można wędrować licznymi szlakami i podziwiać piękne widoki. Znajdują się tutaj bardzo popularne trasy, na których spotyka się wielu turystów. Najwięcej atrakcji Szczyrk oferuje oczywiście zimą. Jest to doskonałe miejsce do jazdy na nartach lub snowboardzie. Tubylcy wiedzą, że panuje tam specyficzny klimat. Podczas gdy w okolicznych miejscowościach temperatura jest wyższa i brakuje śniegu, w Szczyrku jest biało i można szaleć na stoku.

Góralski klimat

W Szczyrku można poczuć typowo góralski klimat. Nie brakuje tam restauracji, w których można zjeść regionalne potrawy. Posiadając apartament w Szczyrku, możemy rozsmakować się w oscypkach, kwaśnicach i innych góralskich damach. Popularne są oczywiście karczmy, w których możemy poczuć się jak bohaterowie Janosika, siedząc przy palenisku, na owczej skórze, w drewnianej izbie, popijając grzane wino i zajadając placki ziemniaczane.

Zimowy raj

Oczywiście najpiękniejszy jest Szczyrk zimą. To dla pokrytych śniegiem szczytów przyjeżdżają tam turyści. Nie są to tylko fani narciarstwa. Szczyrk przyciąga również kibiców sportowych, bowiem znajdują się tam skocznie, na których czasem odbywają się zawody. Apartament jest zatem wymarzonym rozwiązaniem dla osób, które kochają sport pod każdą postacią. Jest to także opcja dla tych, którzy dopiero zamierzają uczyć się jeździć na nartach lub snowboardzie. Znajduje się tam bowiem mnóstwo szkółek, które oferują lekcje zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Doskonała baza wypadowa

Osoby, które mają apartament w Szczyrku, twierdzą, że jest to nie tylko wspaniałe miejsce do mieszkania lub pomieszkiwania, ale również idealna baza, z której można rozpocząć wędrówkę w inne ciekawe rejony. Niedaleko znajduje się Wisła, podobnie urokliwa miejscowość, która kojarzy się z Adamem Małyszem. Kilka kilometrów dzieli Szczyrk od Bielska-Białej, które z kolei oferuje całe mnóstwo kulturalnych rozrywek. Wśród turystów popularnością cieszy się także Żywiec, znany z malowniczego kompleksu zamkowego i zabytkowego browaru. Mając domek w Szczyrku, można wypoczywać w typowo wiejskiej i sielskiej atmosferze, a jednocześnie korzystać z uroków większego miasta.