W każdym mieszkaniu niezbędne jest przygotowanie kilkuosobowego miejsca przeznaczonego do spożywania posiłków. Zasada ta tyczy się nawet mieszkań o niewielkim metrażu, zamieszkanych przez osoby żyjące w pojedynkę. Zorganizowanie gościnnej przestrzeni w domu znacznie ułatwia spotkania. Wspólny, smaczny posiłek w komfortowych warunkach sprawia, że goście czują się swobodniej, chętniej rozmawiają i dzięki temu relacje międzyludzkie zacieśniają się.

Najważniejsze miejsce w naszym domu - postawmy na oryginalność

Stoły

Stół już dawno przestał być jedynie praktycznym meblem, który zajmuje sporo powierzchni w salonie i utrudnia swobodne przemieszczanie się. Zakończyła się już także era powtarzalnych, niemal identycznych stołów, które wizualnie w żaden sposób nie inspirowały. Współczesne stoły to rozmaitość stylów i unikatowe rozwiązania, co widać np. w tym sklepie https://behome.pl/zul_m_Meble_Stoly-1855.html. Jeśli urządzamy nowoczesne wnętrze to przede wszystkim zwróćmy uwagę na designerskie projekty. Stół o ciekawej, nietypowej podstawie na pewno doda pomieszczeniu finezji. Hitem są minimalistyczne stoły o metalowej, charakterystycznej konstrukcji wyposażone w drewniane blaty. Taka surowa, industrialna stylistyka sprawdza się w wielu nowoczesnych wnętrzach. Koniecznie zaopatrzmy się wówczas w krzesła oraz lampy nad stołem zbieżne z klimatem loftowym. Jeśli nasza przestrzeń jadalniana lub salon nie imponują rozmiarami to wówczas świetnym rozwiązaniem jest stół o szklanym blacie. Mowa w tym przypadku o szkle niebarwionym. Taki mebel jest co prawda dość wymagający jeśli chodzi o utrzymanie go w czystości, ale dodaje każdemu wnętrzu lekkości i czyni pomieszczenie optycznie bardziej przestronnym. W przypadku, gdy nasze mieszkanie jest niewielkie to warto wziąć pod uwagę szeroką ofertę niezwykle praktycznych stołów składanych, które na co dzień zajmują niewiele miejsca lub też całkowicie znikają z powierzchni salonu.

Powroty do tradycji i pomysłowość- zawsze w cenie

Zanim pozbędziemy się starych mebli zawsze postarajmy się wyobrazić je sobie w nowej odsłonie. Może stary stół rodem z czasów PRL po gruntownej renowacji byłby ciekawą opcją? Nowe nogi do stołu, wymiana gałek przy szufladach, unikatowa okleina? Dzięki renowacji możemy cieszyć się stylowym meblem o inspirującej kolorystyce. Doskonale po odświeżeniu wyglądają stoły wzorowane na styl retro o barwie oliwkowej, granatowej, czy też ciemno szarej. Po dodaniu ludwikowskich nóżek i dokonaniu celowego postarzenia stylowego stołu możemy zacząć tworzyć w mieszkaniu bestsellerowy trend shabby chic. Takie i inne meble, który przeszły podobną metamorfozę wracają dziś do łask i są dumą mieszkańców. Rosnącą popularnością cieszą się również stoły całkowicie samodzielnie wykonywane z drewna lub nawet z palet.