Przepływ informacji między wieloma krajami wymaga stosowania coraz lepszych narzędzi do tłumaczenia tekstów z różnych języków. Szczególnie istotne jest zadbanie o to, by oddać podczas przekładu dokładny sens danej wypowiedzi. Pomagają w tym nowoczesne narzędzia, takie jak SDL Trados. 

Doskonałe narzędzie dla tłumaczy

Szybkie i łatwe tłumaczenie tekstówProgram SDL Trados to profesjonalne narzędzie służące do wspomagania tłumaczeń. Nie służy on do bezpośredniego przekładu całych tekstów, ale raczej jest to aplikacja przechowująca wcześniej przetłumaczone teksty w formie bazy danych. W miarę pracy z programem baza zawierająca przetłumaczone teksty zostaje rozszerzana. Dzięki temu mechanizm jest w stanie później rozpoznawać podobnie brzmiące struktury zdań i sugerować gotowe schematy tłumaczeń. Regularne aktualizacje Tradosa, dostępne na stronie https://www.localize.pl/pol_m_Sklep_SDL-Trados-Studio_Aktualizacje-228.html, zawierają szereg pakietów i dodatków, które umożliwiają szybszy dostęp do poszczególnych funkcji aplikacji. Dodatkowo rozbudowywany jest systematycznie przewodnik po programie, który pomaga stawiać pierwsze kroki początkującym użytkownikom.

Wiele możliwości dzięki aktualizacjom

Dzięki funkcjonalności oraz prostej obsłudze, SDL Trados jest jednym z najpopularniejszych narzędzi do komputerowego wspomagania tłumaczeń. Jednak aby wykorzystywać w pełni jego możliwości, ważne są aktualizacje Tradosa. Można dzięki nim uzyskać dostęp do nowych filmów szkoleniowych, które ułatwią pracę. Dodatkowo poszerzona zostaje pamięć tłumaczeń na podstawie coraz większej liczby dokumentów wgranych do bazy danych programu. Opcja Autosuggest pozwala na tworzenie tłumaczeń dowolnych kombinacji słów oraz zwrotów. Co ważne, baza danych jest weryfikowana pod kątem rzetelności oraz poprawności językowej - pochodzi ona z urzędowych dokumentów i innych źródeł.

Wersje dostępne dla klientów

Program do wspomagania tłumaczenia jest dostępny w kilku wersjach. Pełna odsłona aplikacji to wariant Professional. Można również zakupić aktualizacje Tradosa dla wersji freelance oraz szkoleniowej/studenckiej. W cenie każdego update programu można również znaleźć bezpłatny podręcznik użytkowania, jak również film instruktażowy. Ponadto dystrybutor do każdej aktualizacji gwarantuje bezpłatną oraz bezterminową pomoc techniczną. Aktualizacje Tradosa umożliwiają również rozbudowę aplikacji do wersji możliwej do zainstalowania na dwóch stanowiskach pracy. Warto zadbać o najnowszą wersję oprogramowania, aby poprawić wydajność pracy. Dodatkowo producent stale dba o usprawnienia i usunięcie istniejęcych do tej pory błędów programu.