Osoby aktywnie uprawiające sport mają specjalne oczekiwania względem zegarków. Używany przez z nich sprzęt ma nie tyle służyć do standardowego pomiaru czasu, ile ułatwić trening. Timex wychodzi naprzeciw tym oczekiwaniom proponując swoim klientom linię zegarków dopasowanych do ich potrzeb. 

Ironman - seria zegarków dla ludzi kochających sport.

Timex Ironman to seria zegarków stworzona z myślą o tych, którzy nie wyobrażają sobie dnia bez aktywności fizycznej. Już sama jej nazwa nawiązuje do zawodów triathlonowych, w których niezwykle ważna jest siła oraz wytrzymałość. Jakie funkcje znajdziemy w modelach zegarków IRONMAN? 

- tryb zegarka pokazujący informacje dotyczące aktualnej godziny, dnia tygodnia i miesiąca

- tryb treningowy, który można dopasować do wykonywanych ćwiczeń

- opcja zapamiętywania jednostek treningowych

- Hands-free - funkcja polegająca na automatycznym zapisywaniu okrążeń w oparciu o dystans i czas

- Target Time Indicators – alarmy dźwiękowe, które mają za zadanie utrzymać biegacza w pożądanym tempie treningu

- alarmy hydracyjne

- dni szczególne - funkcja, dzięki której w telefonie można zapisać informacje dotyczące imienin, urodzin, ważnych wydarzeń

- czuły pulsometr

- system Indiglo, odpowiadający za podświetlenie tarczy

- zegarki linii Ironman są wodoszczelne

Warto pamiętać o tym, że poszczególne zegarki serii mogą posiadać różne funkcje, dlatego przed zakupem warto sprawdzić, jakie funkcje posiada konkretny zegarek. 

Funkcjonalność w designerskiej obudowie. 

Timex Ironman - zegarki nie tylko dla wyczynowców.Timex, jeden z najpopularniejszych amerykańskich producentów zegarków jak zwykle stawia nie tylko na funkcjonalność, ale też na design. Poszczególne modele zegarków występują w różnych kolorach. W przypadku zegarków męskich producent postawił na klasykę - wśród modeli Timex Ironman przeważa kolor czarny, który przełamany jest przyciskami w kontrastowych kolorach ( między innymi czerwonym, żółtym, fioletowym). Zastosowane kolory są uniwersalne na tyle, że czasomierz będzie pasował do większości codziennych stylizacji.

Panie, które chcą postawić na model Ironman mogą wybierać spośród nieco bardziej rozbudowanej kolorystyki - wśród damskich zegarków można znaleźć modele w kolorze czerwonym, różowym, białym czy żółtym. Warto wspomnieć również o tym, że niektóre modele zostały wyposażone w wąskie paski, które sprawiają, że, mimo iż zegarek zalicza się do rodziny czasomierzy sportowych, wygląda na ręce niezwykle smukło i elegancko. W większości zegarków Timex Ironman wykonana z żywicy tarcza zegarka została pokryta mineralnym szkiełkiem chroniącym tarczę zegarka przed porysowaniem.