Czym jest wyciskarka do warzyw?

Świeżo wyciskane soki to jeden spośród najdoskonalszych sposobów na uzupełnienie własnej diety w odpowiednią ilość witamin oraz minerałów. Za często natomiast sięgamy w tymże celu po soki bezpośrednio ze sklepowej półki. To błąd – w zestawieniu z samodzielnie wyciskanymi napojami ich skład pozostawia zwykle dużo do życzenia. Rozwiązaniem owego kłopotu może być zakup wyciskarki wolnoobrotowej. Taka wyciskarka służy nie tylko do owoców, lecz także warzyw, z których możemy zrobić przeróżnego typu soki.

Wyciskarka do warzyw


Wyciskarka do warzyw to sprzęt funkcjonujący znacznie wolniej od sokowirówki. Jest ona natomiast dokładniejsza. Pozwoli na otrzymanie niezwykle ogromnej ilości wyciągu z części owoców oraz warzyw. Napęd wyciskarki wprawia w ciąg specjalistyczną spiralę, jaka z ogromną siłą miażdży znajdujące się w komorze owoce oraz warzywa. Pulpa izolowana jest w tenże sposób od soku. Ważną korzyścią wyciskarki jest przede wszystkim to, iż tak przygotowany sok utrzymuje znacznie więcej witamin oraz treści wzmacniających. Wyciskarka funkcjonuje także zdecydowanie ciszej od sokowirówki.

Zalety wyciskarek do warzyw


Czym jest wyciskarka do warzyw?Dzięki wyciskarkom mamy szansę spożywania soków ze świeżych warzyw, jakie mają wszelkie wartości wzmacniające. Otrzymywane napoje mają miąższ. Korzyścią wyciskarek jest również fakt, że nie napowietrzają one soku, dzięki czemu nie podlega on utlenieniu oraz nie należy spożywać go natychmiast po wyciśnięciu. Najcenniejszą wartość wyciskarek jest to iż nie ogrzewają one warzyw oraz owoców podczas wyciskania. Można wyciskać sok chociażby z najmniejszych oraz ciężkich do wyciśnięcia owoców i z ziół. Wyciskarki zapewniają dodatkowo homogenizację owoców, więc wykształcenie musu.

 

Jaka wyciskarka do twardych warzyw oraz owoców?


Jest to sprawą niezwykle ważną, gdy zależy nam na wyciskaniu wyciągu z buraków, marchewki, selera, jabłek, z igieł sosny, jęczmienia, imbiru. Zwracamy uwagę na moc wyciskarki. Im większa moc napędu, tymże lepsze czerpanie z chociażby niezwykle twardych artykułów. Taka wyciskarka, na przykład o mocy 200W, to doskonały sprzęt do wyciskania soków z twardych warzyw oraz owoców, jaki to bez najmniejszych wątpliwości sprawdzi się w każdej kuchni, większej czy mniejszej.