Urządzenie, jakim jest spawarka inwertorowa to nowoczesny produkt, który to cechuje się ogromną ilością zalet w porównaniu do innych tradycyjnych spawarek, jakie obecnie możemy zakupić na rynku.

spawarka inwertorowaPrzede wszystkim zasadniczą zaletą spawarki inwertorowej jest to, że cechuje się znacznie niższym zużyciem energii tak, co sprawia, że może pracować w sieci jednofazowej a nie tylko w trójfazowej. Dodatkowo ważnym aspektem jest także rozmiar oraz waga owej, jaką wyróżnia się spawarka inwertorowa. Jest ona o wiele bardziej mobilna aniżeli spawarka tradycyjna. Łatwo możemy ją przenosić a także wykonywać prace w małych pomieszczeniach.

Bardziej ekonomiczna
Okazuje się także, że spawarka inwertorowa jest o wiele bardziej ekonomiczna albowiem powoduje mniejsze zużycie energii. Może, więc być podłączona do każdego gniazdka, które to ma moc 230V. W ten sposób korzystanie z niej nie jest w żaden sposób ograniczone, jak w przypadku spawarek tradycyjnych, które muszą być podłączone do mocy 400V.

Tym samym nie możemy zapomnieć, że owe spawarki nie wymagają użycia generatora prądu. Ten rodzaj spawarki jest także przydatny w chwili, kiedy spawamy elektronami zasadowymi, aluminium, czy też stal stopową. W takim przypadku, jeśli używalibyśmy tradycyjnej spawarki wymagałaby podłączenia prostownika spawalniczego.