Czym są szafy chłodnicze – najważniejsze funkcje

 Niemalże wszystkie lokale gastronomiczne posiadają w swoim wyposażeniu meble chłodnicze, których przechowywać można jedzenie i gotowe już potrawy. Jest to niezbędne do przyrządzania świeżych oraz jakościowych dań. Jednym z takich urządzeń są z całą pewnością szafy chłodnicze. Służą one oczywiście do przechowywania wszystkich produktów, które w temperaturze pokojowej mogą szybciej się popsuć. 

Szafy chłodnicze – charakterystyka

Jest to obecnie bardzo nowoczesny oraz jakościowy sprzęt, który ceniony jest nie tylko przez osoby zajmujące się działalnością gastronomiczną. Jego cechy powodują, że zwyczajnie warto zdecydować się na zakup takiego urządzenia. Główną zaletą takiej szafy jest energooszczędność. Jest to bardzo ważne, szczególnie gdy szafy te włączone są przez całą dobę. Do oszczędności każdy przykłada dużą wagę, nic więc dziwnego, że wielu postanawia zakupić szafę chłodniczą. Jeżeli szukasz dokładniejszych porad, znajdziesz je pod adresem https://www.eladex.com.pl/pol_m_Produkty_Szafy-chlodnicze-153.html

Najważniejsze zadania

Głównym zadaniem takiej szafy jest oczywiście chłodzenie. Dlatego też nie można ustawiać jej w pobliżu urządzeń grzejących, takich jak kuchenki, czy piece. To mogłoby przynieść wiele strat. Szafa chłodnicza posiada daną moc chłodzenia lub mrożenia. Moc ta zależy między innymi właśnie od temperatury pomieszczenia, w których się znajduje. Ustawiając ją przy piecu, szafa nie będzie dobrze funkcjonowała, podobnie jak sam piec lub piekarnik. 

Konserwacja

By szafa chłodnicza była długo sprawna i cały czas działała tak, jak powinna, musi być regularnie oraz właściwie konserwowana. Nie można więc dopuszczać do tego, by szafa była brudna i nieczyszczona środkami. Sprawdzanie stanu technicznego też jest konieczne. Gdy zaniedbamy małe usterki, te mogą szybko się powiększyć, a wtedy będzie już na wszystko za późno. Przeglądu powinno dokonywać się co najmniej raz w roku. Warto dbać o urządzenia chłodnicze, ponieważ od ich działania w dużej mierze zależy jakość jedzenia w nich przechowywanego. A każdy wie, że dobre potrawy zawsze będą przyciągały dużą liczbę klientów.