Moda na pełne i duże usta została zapoczątkowana przez hollywoodzkie aktorki, m. in. Angelinę Jolie. Uroda tak dużych ust pozostaje rzeczą względną, ponieważ nie wszystkim podobają się wydatne wargi. Czasami jednak delikatne wyrównanie i wypełnienie ust bardzo korzystnie wpływa na całą twarz.

powiększanie ustWypełnianie ust to dzisiaj rutynowy zabieg, który od dawna nie jest zarezerwowany jedynie dla bogatych elit. Cena takiego zabiegu jest uzależniona od ilości preparatu potrzebnego na powiększanie ust. Bielsko-Biała wypada pod tym względem atrakcyjnie cenowo, ponieważ tamtejsze gabinety nie podwyższają sztucznie cen wypełniaczy, jak ma to miejsce w bardzo dużych miastach. Na czym dokładnie polega ten zabieg i komu jest polecany?

Z tego zabiegu powinny zrezygnować osoby o bardzo wąskich wargach, a którym marzą się usta w rozmiarze XXL. Nadmierna ilość wypełniacza wygląda groteskowo, a usta zaczynają po takim zabiegu przypominać napompowane koło. Powiększanie ust musi być dostosowane do rysów twarzy, aby nie zakłócić naturalnych proporcji, a przy tym zachować jak najbardziej naturalny wygląd. Jako wypełniacze stosowany jest kolagen, botoks lub kwas hialuronowy, czasem również jest to tłuszcz pozyskany z danego pacjenta. Najmniej efektów ubocznych wywołuje kwas hialuronowy i to on cieszy się wśród kobiet największą popularnością (kwas jest naturalnym składnikiem skóry, dlatego organizm raczej rzadko reaguje na jego dodatkową ilość).