Przyjęcia, które są organizowane, możemy podzielić na kilka rodzajów. Jedną forma są bankiety siedzące, czyli tzw. zasiadane oraz stojące, inaczej angielskie, a także bankiety amerykańskie, czyli inaczej mieszane. Każde z nich są nam dobrze znane. Ich wspólną cecha jest oczywiście konieczność odpowiedniej dekoracji oraz ułożenia mebli. Wszystko to zależy od ilości zaproszonych gości oraz rodzaju eventu, na który ich zapraszamy. Podczas każdej uroczystości wykorzystywane są stoliki koktajlowe. Są one niezbędnym elementem każdej imprezy.

stoliki koktailoweCharakterystyka bankietów stojących

Gdy organizujemy imprezę koktajlową nie możemy zapominać o kilku istotnych kwestiach. Eventy te mają mniej oficjalny charakter, dlatego też nie musimy wybierając się na nie wkładać bardzo eleganckich ubrań. Zaproszenia na tego typu imprezy mogą być wysyłane gościom mniej więcej dwa tygodnie przed. Należy również pamiętać, że przyjęcia koktajlowe są krótkimi spotkaniami, trwają zazwyczaj do dwóch godzin. Odbywają się w godzinach popołudniowych od godziny szesnastej do godziny dwudziestej. Stoliki koktajlowe, które wykorzystywane są podczas tych przyjęć, powinny być jedynymi meblami znajdującymi się w pomieszczeniu lub też na dworze. Na stołach tych znajdować się mogą drobne przekąski, palone migdały, orzechy, czy też słodycze. W odpowiedniej godzinie, przez kelnerów podawane mogą być także przekąski na ciepło. Stoliki te służą gościom również jako podstawka, mogą pozostawić oni na nich kieliszki, szklanki i inne naczynia. Ponadto, na stolikach kładzione są również napoje bezalkoholowe oraz napoje alkoholowe. Organizowane są również takie bankiety koktajlowe, gdzie jeden ze stolików jest większy i to na nim wystawiane są różnego rodzaju przekąski oraz napoje. Wówczas rola kelnerów jest zmniejszona do minimum. Tego rodzaju bufet jest dla wielu bardzo wygodny. Można z niego korzystać wtedy, gdy impreza, na którą zapraszamy gości ma nieco ważniejszy charakter. Z imprez koktajlowych często korzystają firmy, które podczas bankietu prezentują oferowane produkty. Jest to więc świetny sposób na promocję.

Trudny wybór stolików koktajlowych

Wiele firm meblowych posiada w swojej ofercie jakościowe stoliki na imprezy koktajlowe. Znacznie różnią się one między sobą, dzięki czemu łatwiej jest dobrać taki model, który najbardziej nam odpowiada. Wśród ciekawej oraz szerokiej oferty znaleźć możemy stoliki okrągłe, kwadratowe lub prostokątne. Ich wysokość również różni się między sobą, dlatego też mogą one zostać dopasowane do innych typów eventów okolicznościowych.