Szaliki męskie to nie tylko praktyczne dodatki, które zapewnią komfort termiczny podczas chłodnych, mroźnych dni. To również stylowe akcesorium codziennego użytku, które zamieni nudną, monochromatyczną stylizację, dodając jej paryskiego sznytu. Mimo, że nadal wielu mężczyzn zapomina o jego drzemiących walorach, niemniej jednak, tendencja do jego zakładania stopniowo wzrasta. Panowie są coraz bardziej świadomi swojego wyglądu i starają się, aby w jak największym zakresie spełniał on nowoczesne trendy.

Szalik męski w klasycznej odsłonie

Szaliki męskie

Pomysłów na noszenie szala jest naprawdę bez liku. W zależności od preferowanego na co dzień stylu, możemy go luźno przewiązać bądź starannie, na wzór brytyjskich gentelmenów, ułożyć wzdłuż szyi. Także dla rockmenów i urodzonych buntowników znajdą się propozycje, które zaskarbią sobie ich przychylność. Szaliki męskie bowiem niejedno mają imię... Aby jednak prezentował się okazale, musi być dopasowany do męskiej garderoby.

Kolor i wzór – nie bez znaczenia

Szaliki męskie muszą być kolorystycznie dopasowane do kurtki lub płaszcza. Do czarnych fasonów idealnie pasują szale w odcieniach zieleni i czerwieni. Takie zestawienie sprawi, że cała stylizacja nabierze ożywczego charakteru. Zasada dotyczy również bardziej kolorowych okryć wierzchnich. W tym wypadku polecaną alternatywą będą szaliki beżowe, czarne lub beżowe, które stonują cały ubiór, delikatnie dopełniając ich wizerunek. Tak, jak ważny jest kolor podczas wyboru szalika męskiego, tak równie istotnym elementem jest jego wzór. Prawdziwym hitem w tym zakresie są modele w kratę. Zarówno dobrym rozwiązaniem będzie wybór fasonu utrzymanego w delikatnej kratce, jak również żywo udekorowanego wyrazistą kratą.

Szaliki męskie i ich rodzaje

Ogromna różnorodność oferowanych dodatków sprawia, że z ich wyborem nie powinien mieć problemu żaden mężczyzna. Do dyspozycji oddane są zarówno wygodne w ubraniu kominy, szczelnie otulające chusty, jak i eleganckie szaliki, które dopełnią formalne stylizacje. Niegdyś zarezerwowane wyłącznie dla pań, dziś coraz chętniej tworzone także dla panów. Z łatwością można je dopasować do codziennych, casualowych ubrań, jak i rockowych kombinacji, idealnych dla urodzonych buntowników.