Idąc z duchem czasów nawet to, co tradycyjne musi ulec drobnej zmianie. Najłatwiej ją zaobserwować podczas śledzenia ewolucji, jakiej uległy przez lata zwyczaje związane z weselami. Kiedyś młoda para obrzucana była pieniędzmi, które musiała z ziemi pozbierać i odłożyć na czarną godzinę, później zgodnie z amerykańską modą zaczęto sypać ryż. Współcześnie w duchu walki z głodem w myśl idei niemarnowania żywności i zakazie dokarmiania ptaków obyczaj ten wyparły tuby strzelające. Efekt przez nie wywoływany bywa olśniewający, a odgłos podkreśla tylko uroczystość tej chwili. Zawartość może oczarować i spełnić marzenia o motylkach fruwających nad zakochaną parą.

tuby strzelająceOczepiny święta rzecz

Północ podczas wesela to magiczny moment. Wówczas to zaczyna się pierwszy dzień nowego życia w pełni jako małżonkowie. Rozpoczynają się oczepiny lub pojawia się tort coraz częściej ozdobiony w tuby strzelające zimnymi ogniami. To moment, kiedy państwo młodzi udowadniają wszystkim słuszność swojej decyzji i uzgadniają ważne sprawy dotyczące ich małżeństwa. Mogą losować kartki z nazwami domowych obowiązków lub po prostu rzucić welon i muchę wyznaczając tym samych kolejnych oblubieńców. Oczywiście w zabobony te mało kto już dziś wierzy, ale jako przerywnik w zabawie zawsze się przydają. Podtrzymują bowiem wieloletnie tradycje związaną z rytuałem przejścia z wolnego stanu cywilnego do założenia rodziny. Jak kol wiek by to nie wyglądało, to na pewno jest warte świętowania.

Weselne znaczy wesołe

Świętowanie to nie tylko śluby. Obyczaje związane z okazywaniem radości też na przestrzeni lat uległy znacznym modyfikacjom. Doping podczas zawodów sportowych to już nie tylko dzikie okrzyki, lecz często wyczerpujący spektakl. Kibice potrafią się zorganizować zarówno na stadionach, jak i wokół skoczni narciarskich. Odpalają race i machają flagami w rytm wspólnie śpiewanych pieśni. Pomysłów na doping nie brakuje też fanom wyścigów rowerowych czy motokrosowych. W tych ostatnich akurat słowny doping może nie być usłyszany przez adresata owacji, ale tuby strzelające konfetti lub innymi drobiazgami na pewno nie pozostaną bez echa. Mogą one też wystrzelić zasuszone kwiaty albo piórka. Wszystko to, co rozwieje się na wietrze, tworząc kolorową mgiełkę pełną radości. Niegdyś zwycięzcy dawano kwiaty i to on głównie czerpał emocje ze swojego triumfu. Dziś sport jest znacznie bardziej rozpowszechniony i wielu ludzi, którzy amatorsko zajmują się choćby bieganiem, potrafią szczycić się samym ukończeniem trasy, tak jakby byli pierwsi.