Co gracze cenią najbardziej? Oczywiście dobre gry, wciągający gameplay, pasjonujący soundtrack towarzyszący rozgrywce i feeling zabawy interaktywnej. To zrozumiałe dla każdego gracza - zarówno tego PC-towego, jak i konsolowego. Niestety, często gracze zapominają o tym, co ważne dla ich wygody, czyli o specjalnych fotelach gamingowych.

Fotele gamingowe to zupełnie nowa i prężnie rozwijająca się gałąź mebli, która tworzona jest przez wyspecjalizowane firmy meblarskie przy współpracy z graczami a także twórcami gier. Gracz, podobnie jak pracownicy biurowi, wiele czasu spędza w jednej pozycji - siedzącej, przy biurku. Podczas zaciętej rozgrywki wielu ludzi po prostu zapomina o niewygodach związanych z niedopasowanym fotelem czy innym meblem, na którym siedzi. To duży błąd, który na dłuższą metę może powodować wiele wad kręgosłupa lub po prostu uprzykrzać rozgrywkę dla gracza, skutecznie odciągając go od monitora.

Fotele gamingowe - czym powinny się charakteryzować?

gra komputerowaFotel gamingowy różni się od zwykłego fotela biurowego wyprofilowaniem oraz materiałem, z którego jest wykonany. Gamingowe odpowiedniki mają dodatkowe podpory na karku a także inaczej wyprofilowane podłokietniki, które podtrzymują ciało gracza podczas siedzenia. Są również o wiele lepiej wentylowane, niż ich zwykłe wersje. Fotele gamingowe różnią się także stylistyką - bardzo często są utrzymywane w ciemnych kolorach z dodatkiem wyszywanych logotypów znanych marek lub innych motywów, które wyraźnie kojarzą się z interaktywna rozrywką. Do produkcji takich foteli bardzo często wykorzystuje się również jaskrawe nici, które idealnie kontrastują z całym designem mebla.

Czy warto inwestować w fotele gamingowe?

Odpowiedź na to pytanie jest prosta - oczywiście, że tak. Co więcej, fotele gamingowe coraz częściej polecane są także pracownikom biurowym. Gracze a także wszyscy, którzy w pozycji siedzącej spędzają dużą ilość dnia muszą zadbać o wygodę a także poprawne ułożenie ciała podczas siedzenia - potwierdzają to statystyki, które przemawiają za dobrymi, gamingowymi fotelami.