Otwierając salon piękności, konieczne jest odpowiednie wyposażenie. I w tym zakresie zapewne nikt nie ma żadnych wątpliwości. Jednym z nieodzownych elementów jest fotel kosmetyczny, który stanowi najważniejsze miejsce pracy. Współczesny rynek produktów obfituje w szereg niezliczonych propozycji w tym zakresie. W zależności od zasobności swojego portfela, możemy wybierać między tanimi i zarazem uniwersalnymi modelami lub zdecydować się na prawdziwie nowoczesne cuda, maksymalnie dopasowane do potrzeb kosmetyczki, jak i klientki. Jak zatem dokonać właściwego wyboru?

Fotele kosmetyczne – wygoda nie bez znaczenia

cięcie włosówKomfort osoby wykonującej zabiegi, jak również względy klientek stanowią o podstawowych wytycznych przemawiających na korzyść wybranego modelu. Odpowiednie wyprofilowanie mające na celu anatomiczne uwarunkowanie osoby na nim przebywającej, funkcjonalność oraz płynna regulacja wysokości i kąta pochylenia – to cechy podstawowe, o których należy pamiętać poszukując wygodnego łóżka kosmetycznego.

Manualny

Największą popularnością cieszy się model manualny, o ręcznej regulacji, zdejmowanymi podłokietnikami, zagłówkiem i obecnością specjalnych podnóżków do zabiegów pedicure. Obity skórą ekologiczną zapewnia nie tylko komfort klientce, ale również ułatwia utrzymanie go w czystości. Jego koszt nie należy do największych, stąd też jest chętnie wybieraną propozycją na fotele kosmetyczne do nowo otwieranych gabinetów.

Hydrauliczny, a może elektryczny?

Posiadając większą kwotę gotówki, możemy pokusić się o kupno modelu hydraulicznego, którego niekwestionowaną cechą jest łatwość regulacji, bez względu na obciążenie klienta. Jeszcze droższe są fotele kosmetyczne sterowane elektronicznie, które oprócz intuicyjnego panelu sterowania, posiadają również szereg innych udogodnień, jak np. funkcję masażu. Ich koszt oczywiście nie należy do najmniejszych, jednak nie ulega najmniejszym wątpliwościom, że taki zakup będzie inwestycją w komfort i wygodę na długie lata!

Uniwersalne łóżko

Jeszcze innym rozwiązaniem może być zakup uniwersalnego fotela kosmetycznego, którego rozwiązania pozwolą swobodnie wykonywać codzienne zabiegi. W tym przypadku również mamy do dyspozycji trzy rodzaje sterowań: manualną, hydrauliczną i elektroniczną.