Kto może pomóc w załatwieniu zwrotu podatku z zagranicy we Wrocławiu?

W zdecydowanej większości państw europejskich, do których Polacy najchętniej wyjeżdżają w poszukiwaniu pracy, kwota wolna od podatku jest znacznie wyższa niż w Polsce. W związku z tym każdy, kto pracuje legalnie w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Holandii, Danii i w wielu innych państwach zachodnich, może liczyć na zwrot nadpłaconego podatku. Taki zwrot przysługuje przede wszystkim tym osobom, które pracowały zaledwie przez kilka miesięcy w roku, pracowały w niepełnym wymiarze godzin lub pracowały za minimalne wynagrodzenie. W takich sytuacjach kwota zwrotu może wynosić nawet kilkaset Euro.

Jak załatwić zwrot podatku z zagranicy we Wrocławiu? Czy wszystkie formalności należy załatwiać osobiście? Jakich dokumentów potrzebujemy, by otrzymać taki zwrot i czy musimy odebrać go osobiście w kraju, w którym pracowaliśmy?

Samodzielnie czy przez pośrednika?

Zwrot podatku z zagranicy we WrocławiuNa rynku działa wiele podmiotów, które specjalizują się w świadczeniu usług doradczych związanych z odzyskiwaniem nadpłaconego podatku za pracę poza granicami naszego kraju. Takie firmy bardzo często świadczą także innego rodzaju usługi doradcze związane z pomocą w załatwieniu zasiłków lub innego rodzaju pomocy finansowej dla osób, które pracują i odprowadzają podatki w jednym z krajów europejskich. Jeśli chcesz załatwić sobie zwrot podatku z zagranicy we Wrocławiu lub postarać się o jakiegoś rodzaju zasiłek, wystarczy odwiedzić tego typu firmę osobiście lub skontaktować się z nią telefonicznie i ustalić zasady współpracy. Cały schemat postępowania wygląda najczęściej w ten sposób, że konsultant ocenia, czy przysługuje Ci zwrot i ewentualnie wskazuje jego wartość. Następnie, jeśli zdecydujesz się na nawiązanie współpracy z taką firmą, dostarczasz jej dokumenty potwierdzające Twoje zagraniczne zatrudnienie i fakt odprowadzania podatków. W kolejnym etapie firma występuje w Twoim imieniu o zwrot podatku do odpowiedniego, zagranicznego Urzędu Skarbowego i czekasz na zwrot. Co ważne, starając się o zwrot podatku z zagranicy we Wrocławiu, w większości tego typu, firm nie ponosisz żadnych opłat wstępnych. Płacisz dopiero za efekt, po uzyskaniu zwrotu podatku.

Oczywiście, jeśli znasz dobrze język kraju, w którym pracowałeś/pracowałaś, możesz spróbować załatwić wszystkie formalności samodzielnie. Pytanie tylko, czy to się opłaca? Prowizje firm, które załatwiają zwroty zagranicznych podatków we Wrocławiu, są niewielkie. W związku z tym najzwyczajniej w świecie szkoda tracić własny, cenny czas na załatwienie wszystkich formalności, które ekspertom zajmują jedynie krótką chwilę czasu.