Wiele osób decyduje się otworzyć własną działalność i spróbować swoich sił w biznesie. Sposobów na biznes jest mnóstwo, wystarczy dobrze skonstruować biznesplan. Pomysłem na profil firmy jest również działalność usługowa, np. wpieranie innych firm.

Sprzedaż w internecie, sprzątanie, czy handel w sklepie stacjonarnym - każda z tych firm potrzebuje pomocy biura rachunkowego. Biorąc pod uwagę ilość mikro i małych przedsiębiorstw na Dolnym Śląsku, całkiem dochodowym biznesem będą usługi księgowe we Wrocławiu.

Wymagania

Jeszcze nie tak dawno przyszły właściciel biura rachunkowego musiał posiadać wykształcenie wyższe (kierunkowe), a także pomyślnie przejść egzamin państwowy. Niezbędny był certyfikat Ministra Finansów, który pozwalał na prowadzenie tego typu usług. Obecne przepisy nie są tak rygorystyczne i zezwalają na zakładanie działalności każdej osobie, która ma zdolność do wykonywania czynności prawnych. Jedynym wyjątkiem jest sytuacja, w której biuro ma zamiar prowadzić księgi rachunkowe nadal objęte koniecznością posiadania odpowiedniej licencji. W praktyce oznacza to, że jeśli przedsiębiorca chce świadczyć usługi księgowe we Wrocławiu lub każdym innym mieście, nie może być karany i musi mieć skończone osiemnaście lat.

Czy warto

Usługi księgowe we Wrocławiu

Planując biznes zawsze zadajemy sobie pierwsze pytanie - czy warto zakładać firmę i jak długo ma ona szansę utrzymać się na rynku. Odpowiedz jest jak zwykle banalna - to zależy od pracowitości, determinacji oraz osobistych zdolności biznesowych założyciela. Biuro rachunkowe z reguły stanowi zespół fachowców, z którymi musimy znaleźć wspólny język. Przedsiębiorca powinien zatem nie tylko wykazywać umiejętność pracy z ludźmi i kierowania zespołem, ale również wykazywać znajomość rynku i posiadać określone cechy charakteru.

Zanim zdecydujemy się spróbować sił w branży, przyda się nieco doświadczenia w podobnej działalności. W ten sposób będziemy mieć szansę zapoznać się z mechanizmami, jakie rządzą biurem rachunkowym. To szansa, aby przekonać się, czy tego typu praca jest nam pisana i czy rzeczywiście sprawdzimy się w tej roli. Zaangażowanie i wyczucie branży to podstawowe cechy, jakie stanowią o sukcesie firmy.

Koszty

Niektórzy początkujący przedsiębiorcy po podliczeniu kosztów szybko rezygnują z założenia biura. Niestety, księgowość rządzi się swoimi prawami i w dobie cyfryzacji będziemy musieli liczyć się z niezbędnymi inwestycjami. Podstawą jest odpowiedni lokal; w drugiej kolejności czeka nas słony wydatek na sprzęt biurowy, zwłaszcza komputery i dość kosztowne oprogramowanie.