Gdy masz już dość ciągłego krojenia chleba, warzyw lub wędliny, to powinieneś poszukać dobrej alternatywy. Obecnie na rynku dostępne są jakościowe modele krajalnic, z których korzystać możemy w domu. Różnią się one funkcjami, rozmiarami oraz oczywiście ceną, jednak ich wybór zależeć powinien przede wszystkim od potrzeb. Nie powinniśmy inwestować w sprzęt, który w ogóle nam się nie przyda.

Możliwości

To, co zapewnia nam krajalnica, to szybkie oraz sprawne pokrojenie chleba i innych produktów. Możliwe jest również ustalenie odpowiedniej dla nas grubości. Podobnie jest z wędliną. Nie zawsze ta krojona w sklepie smakuje nam najbardziej. Kupując wędlinę w całości sami musimy sobie ją pokroić. Kawałki te mogą być bardzo różne, jednak wykorzystanie krajalnicy pozwoli nam na pokrojenie ulubionej szynki na równe plasterki.

Bezpieczeństwo

Krajalnica to świetny sprzęt, który poza pożytecznymi funkcjami, jest również bardzo bezpieczny. Trudno jest się skaleczyć korzystając z niej, tak jak przy krojeniu jedzenia tradycyjnym nożem. Niektóre modele posiadają specjalne nakładki, dzięki czemu w ogóle nie ma szansy na to, by nasze dłonie mogły choć trochę zbliżyć się do ostrzy. Należy jednak pamiętać, że mimo dużego bezpieczeństwa, przy małych dzieciach trzeba zachować wszelkie środki ostrożności.

krajalnice

Rodzaje krajalnic

Wśród nich wyróżnić można modele wolnostojące oraz te przeznaczone do zabudowy. Pełnią one nieco inne role. Wolnostojące to samodzielne urządzenia, które można dowolnie przenosić. Są one zbudowane z obrotowego ostrza, podajnika oraz z korpusu. Umożliwiają  pokrojenie różnego rodzaju pożywienia. Są często wykorzystywane w domach, ale również w restauracjach, czy mniejszych barach. Krajalnice do zabudowy są wykorzystywane w dopiero co urządzanych kuchniach. Te są dużo bardziej profesjonalne i zobaczyć je możemy w każdym sklepie mięsnym. Krajalnica do zabudowy to sprzęt wysokiej jakości, gwarantuje nam szybką oraz sprawną pracę, dlatego warto w nią inwestować.