Każdy chłopak marzy i własnym robocie, którego będzie mógł sam zbudować i zaprogramować. Teraz to marzenie może zostać urzeczywistnione. Firma lego wychodząc na przeciwko oczekiwaniom małych fanów stworzyła serie klocków lego wedo.

Lego wedo to klocki, które pozwalają na zaprojektowanie, zbudowanie oraz zaprogramowanie własnego robota. Na rynku jest dostępnych kilkanaście rodzajów zestawów dla osób o różnym stopniu zawansowania . Są również nowe i stare modele, gdyż lego co jakiś czas ulepsza swoje produkty, dbając o zadowolenie klientów, uwzględniając również ich potrzeby i oczekiwania. 

Zestawy różnią się także ceną. Bo lego wedo są zabawką, a właściwie produktem który jest drogi, jednak jak pokazuje doświadczenie i opinie klientów na forach internetowych jest wart swojej ceny. Zakupiły ja liczne Uniwersytety w Polsce i na całym świecie które na jest podstawie przygotowują studentów robotyki, do przyszłego zawodu. Uczelnie techniczne również często oferują małym miłośnikom technicznych nowinek kursy z zakresu budowy robotów, które opierają się na pracy na zestawach stworzonych przez lego.