Woda w naszym domu

Niemal w każdej reklamie wody mineralnej możemy usłyszeć, że jest ona najzdrowsza dla naszego organizmu, doskonale gasi pragnienie oraz zapewnia odpowiednią ilość mikroelementów, które są niezbędne naszemu ciału. Bardzo często jednak podstawą naszej diety pitnej jest woda płynąca w kranach, a oczyszczana i uzdatniana przez wodociągi miejskiej. Czy można jednak poprawić taką wodę, aby była ona jeszcze lepsza nie tylko pod względem smakowym, zapachu, ale również pod względem jej bezpieczeństwa dla nas samych?Filtrowanie wody?
filtry do wodyWoda opuszczając stację uzdatniania wody spełnia bardzo wyśrubowane normy dotyczące jej stanu - od ilości chloru, żelaza, a skończywszy na zerowej ilości bakterii i wirusów. Niestety nie wszystkie wodociągi w naszych miastach są poddawane systematycznej modernizacji i woda dochodząca do naszego domu niekoniecznie musi być dokładnie taka, jak była na początku. Z tego też powodu warto zaopatrzyć naszą domową instalację w filtry do wody.Ile to kosztuje?
Filtry do wody nie są wbrew pozorom dużym wydatkiem - już za kilkadziesiąt złotych kupimy dzbanek filtrujący, a za kilkaset stworzymy kilkufazową stacje uzdatniania wody na "wejściu do naszego domu". W ten sposób w każdym kranie woda będzie odpowiednio filtrowana, a my będziemy musieli pamiętać jedynie o systematycznej wymianie wkładów filtrujących.Co możemy zyskać?
Decydując się na filtry do wody możemy poprawić nie tylko jej smak i zapach, ale również możemy wpłynąć na jej skład chemiczny - zmniejszyć ilość żelaza, czy chloru. Wszystko zależy jednak od zastosowanych przez nas filtrów do wody, których na rynku znajdziemy kilkanaście rodzajów!Chcąc uzyskać naprawdę czystą wodę, sprawdź filtry dostępne na: http://www.xn--rozsdnie-l8a.pl/pol_m_Male-AGD_Do-kuchni_Filtry-do-wody-220.html