Jak wiadomo zarówno kierowcy samochodowi jak i motocykliści muszą spełniać pewne wymogi, a także posiadać odpowiednie uprawnienia, które gwarantują im bezpieczną jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego. Jednym z punktów, które odnoszą się do motocyklistów bez wątpienia jest posiadanie kasku ochronnego, który ma na celu osłaniać głowę. Ma on ogromne znaczenie, gdyż nie tylko chroni podczas ewentualnego wypadku, ale także pozwala bezpiecznie prowadzić motor.

Na co się zdecydować?

motocyklista na torzeWybór odpowiedniego kasku jest dość trudny, gdyż jak można zauważyć na rynku dostępnych jest dzisiaj bardzo wiele modeli takich produktów. Wiele firm tworzy przeróżne warianty kasków, które są przystosowane do różnych warunków na drodze. Aby móc wybrać najodpowiedniejszy dla nas model musimy zastanowić się czego właściwie szukamy. Otóż jak wiadomo istnieją kaski szczękowe, otwarte, integralne i wiele innych. Pierwszym krokiem jest, więc określenie swoich preferencji, a także dostosowanie rodzaju kasku do stylu naszej jazdy. Jeden z bardzo popularnych kasków, a mianowicie Schuberth C4 należy do kasków szczękowych, które sprawdzają się zarówno podczas szybkiej i profesjonalnej, jak i turystycznej jazdy. Bardzo ważne jest, aby kask posiadał pewne udogodnienia i sprawiał, że czujemy się komfortowo, gdyż jak wiadomo to wpływa bezpośrednio na nasze możliwości na drodze.

Na co zwrócić uwagę?

Cichy kask, który tłumi dźwięki oraz taki, który posiada wspaniałą wentylację jest bardzo pożądany przez fanów motocykli. Kask Schuberth C4 łączy w sobie obie te funkcje, ale dodatkowo wyposażony jest w specjalne pianki EPS, które zwiększają amortyzację. Skorupa kasku jest dość gruba i pozwala rozkładać równomiernie siłę uderzenia, dlatego głowa chroniona jest na najwyższym poziomie. Dodatkowo wnętrze kasku wyścielone jest specjalną powłoką, która jest antybakteryjna i nadaje się do prania, dlatego komfort podczas jazdy jest bardzo duży. Z pewnością posiadacze kasku Schuberth C4 nie żałują swego wyboru, gdyż jest on nie tylko bezpieczny, ale także niezwykle wygodny w użytkowaniu.