Ostatnie lata to prawdziwy boom, jeśli chodzi o stopki damskie. Ten niezwykle charakterystyczny model skarpetek podbił serca milionów kobiet na całym świecie. Dzięki nim panie zyskały komfort i swobodę, na jakiej im zależało. Skarpetki tego typu, zgodnie z nazwą, okrywają jedynie stopę, nie wykraczając ponad obwód stawu skokowego, jak to się dzieje w przypadku skarpetek innego typu. Dzięki temu są bardziej uniwersalne i z powodzeniem mogą być stosowane w wielu różnych stylizacjach. Wybierając tego typu skarpetki, warto jednak zwrócić uwagę na to, z jakiego materiału je wykonano. Ma to niezwykle duży wpływ na przyszłą wygodę ich użytkowania.

Bawełniane stopki damskie

stopki damskie

Naturalna bawełna to najpopularniejszy rodzaj surowca wykorzystywanego do produkcji odzieży damskiej, męskiej i dziecięcej. Bawełniane tkaniny są przyjemne w dotyku, wygodne w użytkowaniu i dobrze chłoną wilgoć. Poza tym bez problemu można je barwić na dowolny kolor, pokrywać różnokolorowymi wzorami i grafikami. Jeśli sięgniesz po damskie stopki zrobione z bawełny, masz pewność, że nie będą one powodowały nieprzyjemnych otarć czy podrażnień, nie będą również sprzyjały nadmiernemu poceniu się stóp wewnątrz butów. Bawełna chłonie wilgoć, a zatem skarpetki mogą stać się wilgotne, ale same stopy pozostaną suche. To bardzo ważne, zwłaszcza w przypadku osób borykających się z problemem nadmiernie pocących się stóp. Oczywiście stopki damskie bawełniane, zwykle posiadają drobną domieszkę tkanin syntetycznych, takich jak elastyn czy poliamid. Dzięki temu są trwalsze, lepiej trzymają określony fason i nie zsuwają się ze stóp.

Stopki damskie z większą zawartością tkanin syntetycznych

Tego typu skarpetki wciąż bazują na bawełnie, ale domieszka materiałów syntetycznych jest w tym przypadku znacznie większa. Ma to oczywiście wpływ na cenę jednostkową produktu. Takie skarpetki są zwyczajnie znacznie tańsze od dobrych jakościowo damskich stopek bawełnianych. Niestety atrakcyjna cena nie idzie w parze z wygodą ich użytkowania, zwłaszcza w cieplejszych miesiącach roku. Kobiety sięgające po takie skarpetki często narzekają na otarcia i podrażnienia skóry, powodowane przez sztuczny materiał i gromadzącą się we wnętrzu skarpetek wilgoć.