Sklepy dla puszystych, które ostatnimi czasy coraz częściej pojawiają się w naszym kraju oferują dość szeroki asortyment ubrań dla osób w "większych rozmiarach". Zdarzało się, że kiedyś ludzie, którzy nie mieszczą się w wyznaczonym kanonie piękna, który ogranicza się do XL zmuszeni byli do kupowania ubrań szytych na miarę.

Ten etap minął na szczęście bezpowrotnie. Sklepy oferują nie tylko spodnie dla puszystych, ale i bieliznę w rozmiarach, które zadowalają każdego, nawet "największego obywatela naszego kraju". W asortymencie nie ma luk, jest on całkowicie kompletny i obejmuje okrycia wierzchnie, dodatki dla osób XXL, takie jak np. paski a nawet buty, których w zwyczajnym sklepie raczej nie znajdziemy. Wcześniej w poszukiwaniu ubrania dla siebie osoby puszyste musiały dosłownie stawać na głowie, dziś ten problem właściwie nie istnieje.

Rynek odpowiada na wszystkie nasze potrzeby, nawet, jeżeli chodzi o szycie spodni dla puszystych i ułatwia nam tym samym codzienne zakupy, jednocześnie minimalizując czas na nich spędzony.