TPMS, a więc Tire Pressure Monitoring System, to system, który na bieżąco monitoruje ciśnienie w ogumieniu. Jakie jest jego zadanie? Zadaniem jego jest sprawdzanie czy w ogumieniu danego auta jest ciśnienie prawidłowe. Wpływa zatem to na prowadzenie pojazdu, zużycie paliwa oraz przede wszystkim czynne bezpieczeństwo. Ciśnienie nieprawidłowe, a szczególnie różnica ciśnienia w oponach pojedynczych mają naprawdę istotny wpływ na komfort jazdy, a do tego zachowanie samochodu w awaryjnych sytuacjach jak manewry gwałtowne oraz hamowanie. Zbyt niskie ciśnienie odbija się negatywnie na spalaniu, a z kolei zbyt wysokie odbija się na samym komforcie jazdy. Zarówno jedno i drugie ma także swoje odzwierciedlenie w zużyciu nieprawidłowym opon.

Zalety TPMS

Czujniki TPMS Kia

Nie da się ukryć, że czujniki TPMS Kia mają wiele zalet. Czujniki TPMS Kia to przede wszystkim stały monitoring ciśnienia w oponach. Tak naprawdę kierowca w każdej chwili podejrzeć może jakie konkretne ciśnienie jest w każdej z opon. Poza tym w przypadku, gdy do samochodu wsiadamy po jakimś dłuższym postoju, a w którejś oponie brakuje powietrza, to jeszcze przed odpalaniem samochodu otrzymujemy jasny komunikat o problemie. Musimy także wiedzieć, że czujniki TPMS Kia komunikują się ze sterownikiem, który jest odpowiedzialny za jego kontrolowanie w bezprzewodowy sposób, dlatego właśnie znajdować się muszą w nim baterie. Większość baterii znajdujących się w czujnikach TPMS wystarcza mniej więcej na siedem lat pracy ciągłej. W przypadku, gdy bateria się rozładuje, to konieczny jest zakup nowego czujnika, np. na stronie https://felgeo.pl/pol_m_Systemy-TPMS_Zamienne-czujniki-cisnienia-TPMS_KIA-550040.html. Musimy pamiętać, że absolutnie każda czynność, która jest związana z oponami wiąże się z koniecznością zaprogramowania nowych czujników.

Kiedy TPMS jest przydatne?

Czujniki TPMS są jak najbardziej dobrym rozwiązaniem, które stosowane jest w pojazdach. Dzięki ich pracy pozostaje znacznie poprawiony poziom bezpieczeństwa. Właśnie dlatego jeśli tylko jest taka możliwość, to warto korzystać jak najbardziej z ich pracy. Jednak niestety ich obecność wiąże się jednocześnie z wydatkami dodatkowymi jak i także z czynnościami, o których nie możemy w żadnym wypadku zapominać. Bezpieczeństwo jednak powinno być dla nas najważniejsze, a więc nie powinno nam być żal pieniędzy. Czujniki TPMS to naprawdę świetne rozwiązanie, dzięki któremu automatycznie jesteśmy informowani o zagrożeniach, a więc jednocześnie jesteśmy w stanie automatycznie podjąć zadanie. Zanim samodzielnie zorientowalibyśmy się, że jest coś nie tak minęło by trochę czasu.