XXI wiek jest okresem, w którym na co dzień korzysta się ze smartfonów. Stanowią one niezbędne narzędzie do komunikowania się z innymi osobami czy też do korzystania z internetu. To także rozbudowana baza multimedialna oferująca słuchanie muzyki, oglądanie filmów czy gry.

Rozwijająca się technologia sprawia, że urządzenia przenośne stają się coraz droższe. Nikogo już nie dziwią ceny rzędu 3000-4000 zł. Należy więc odpowiednio dbać o tak drogie urządzenie. Jednym ze sposobów pozwalających zabezpieczyć telefon jest szkło hartowane to sprzęt, który bez wątpienia sprawdzi się dla każdego użytkownika, zarówno pod względem funkcjonalności, jak i szeregu usług multimedialnych.

Warto więc zadbać o takie urządzenie, właśnie poprzez zakup szkła hartowanego, które w razie upadku smartfona pozwoli zminimalizować uszkodzenia. Na rynku dostępne są dziesiątki rodzajów szkieł hartowanych. Czym warto kierować się podczas wyboru tego najlepszego?

Na co zwrócić uwagę?

Znaczna większość oferowanych szkieł hartowanych posiada skalę twardości. Najczęściej jest to wartość 9H co w praktyce oznacza, że szkła nie można zarysować nawet ostrym narzędziem. Można to zrobić jedynie za pomocą diamentu. Skala twardości Mohsa 9H gwarantuje także skuteczną i kompleksową ochronę ekranu przed wszelkimi uszkodzeniami.

Kolejnym ważnym aspektem jest odpowiednie dopasowanie szkła do powierzchni ekranu. Szkło musi pokrywać cały obszar wyświetlacza, dotykając także rogów urządzenia. Podczas upadku mamy pewność, że posiadając takie szkło nie powstanie tzw. pajęczynka, która może skutkować wykruszaniem się elementem, co może w ostateczności doprowadzić nawet do stałego uszkodzenia sprzętu.

Ostatnim aspektem nieco mniej istotnym jest cena szkła. Tu przedział jest naprawdę duży. Najtańsze szkła mogą kosztować zaledwie 20-30 złotych. Stawiając jednak przede wszystkim na bezpieczeństwo warto zdecydować się na szkło wyższej jakości. Dobrej jakości szkła mogą osiągać cenę nawet kilkuset złoty.

Zalety szkła hartowanego

Największą zaletą szkła hartowanego jest przede wszystkim jego trwałość oraz solidność, która gwarantuje bezpieczeństwo dla smartfona. Szkło dobrej jakości nie ogranicza także czułości dotyku co w przypadku tańszych wersji może stanowić istotny problem. Zmianie nie ulegają również barwy wyświetlane na ekranie. Pozostają one głębokie i nasycone.

Sam montaż szkła również jest bardzo łatwy i z pewnością każdy poradzi sobie z tą czynnością. Wydając nawet kilkaset złoty mamy pewność, że szkło będzie służyć przed długi okres czasu.

Szkło hartowane do Samsunga Galaxy S7 Edge dostępne na https://vegacom.eu/pol_m_Samsung_Galaxy-S_Galaxy-S7-Edge_Szklo-hartowane-65446.html.