Przegląd auta to nie tylko sprawdzenie silnika i czy „nie stuka” nam w zawieszeniu. Przejrzeć należy wszystkie (również drobne) elementy, by mieć pewność, że jazda autem będzie przebiegać gładko. Niestety o drobnych rzeczach często się zapomina, wymieniając je, gdy jest już dawno po fakcie – skutkiem są często nietrafione zakupy. Najlepszy przykładem są wycieraczki.

Dlaczego wycieraczki?

Przykładowa wycieraczka samochodowa tylna Bosch Twin Opel Astra 5 kombi jest „tylko” jednym z wielu elementów, na które właściciel Opla musi zwrócić uwagę dokonując przeglądu. Samochód jako sprzęt użytkowy eksploatuje się dość szybko, w efekcie zawsze znajdzie się pilny wydatek. Jednak priorytetyzacja ma swoje granice. Zapominając o drobnym elemencie jak wspomniana wycieraczka samochodowa Bosch Twin, wystawiamy się zwyczajnie na niebezpieczeństwo. Widoczność na drodze musi być zachowana i nie chodzi tu tylko o to, co znajduje się przed przednią szybą. W czasie dalszej jazdy może dojść do zlewnego deszczu, o co obecnie nie jest trudno. W takich sytuacjach wyjechanie z parkingu lub baczenie na to, co mamy za plecami w czasie jazdy przy niesprawnej wycieraczce jest zwyczajnie niemożliwe, a niepotrzebne kuszenie losu może skończyć się wypadkiem. W samochodzie nie ma mniej ważnych części. Fakt niektóre elementy można wymienić, oddać renowacji lub naprawić samemu później, jednak nie można tego odkładać w nieskończoność. Wycieraczka samochodowa tylna Bosch Twin Opel Astra 5 kombi lub jakakolwiek inna może wydawać się czymś mało wartym uwagi – nie jest!

Wycieraczka samochodowa tylna Bosch Twin Opel Astra 5 kombiZadbać o wycieraczki

Chociaż wycieraczki należą do tanich sprzętów, których koszty nie będą duże, gdy przyjdzie do wymiany, to ich żywotność można przedłużyć. Zadbanie o wycieraczki nie jest uciążliwe, wystarczy wyrobić sobie nawyk po każdej jeździe. Przetarcie i wyczyszczenie nie zajmie więcej niż 5 minut naszego cennego czasu, a da nam o wiele więcej. W ten sposób ma się pewność, że sprzęt działa tak jak powinien. Jednocześnie zyskujemy lepszą świadomość, kiedy będzie trzeba zacząć rozglądać się za nową częścią. W ten sposób zakup można odpowiednio wcześniej zaplanować. Kupowanie, gdy sprzęt potrzebny jest na przysłowiowe wczoraj nie jest dobrą strategią. Z zakupem często się nie trafia, w montowanie na szybko przysparza wielu nerwów, ponieważ zawsze, ale to zawsze coś nie pasuje. W trakcie zmiany sezonów będziemy niejednokrotnie zmuszeni powymieniać bardziej zużyte części, by auto nadawało się do użytku w mniej sprzyjających pogodowo warunkach, nie zapominajmy przy tym o wycieraczkach – nie warto robić sobie dodatkowych problemów.