Dlaczego warto kupić wycieraczkę kokosową

Zazwyczaj nikt nie przykłada uwagi do tego, jaka stoi przed drzwiami wycieraczka. Decyzja o jej zakupie najczęściej zapada w pospiechu i mało kto się tym przejmuje. Jednak różnorodność tworzyw, z których wycieraczki są wykonywane zmieniają jej funkcje. Warto wybrać taką, która będzie odpowiednia pełnić swoje role i taką, która nie zniszczy się po kilku miesiącach użytkowania. Do jakościowych z pewnością można zaliczyć wycieraczkę kokosową. 

Funkcje

Zewnętrzna wycieraczka musi przede wszystkim zatrzymywać jak największą ilość piachu, błota oraz wilgoci znajdujących się na podeszwach obuwia. Ze względu na różne warunki pogodowe, pod podeszwą znajdować się może duże zabrudzenie, by nie wnieść tego do środka mieszkania, warto kupić solidny model. Wycieraczka kokosowa jest bardzo trwała oraz jakościowa. Dzięki temu, że jest wykonana z naturalnego włókna kokosowego pochłania nawet do dziewięćdziesięciu procent wilgoci znajdującej się pod butami. Jest ona również odporna na zniszczenia, ponieważ włókna kokosu są twarde. Wycieraczka kokosowa składa się również z winylu, czyli podkładki na której umiejscowione są włókna. Podkładka ta jest specjalnie profilowana, co pomaga w usuwaniu nagromadzonej wody. 

Umiejscowienie wycieraczki kokosowej

Najlepiej sprawdzi się ona w miejscach zadaszonych, one idealnie wchłaniają wilgoć, a grube włókna oczyszczają buty z brudu. Mogą one oczywiście znajdować się przed wejściami do budynków, hoteli, biurowców, a także domów jednorodzinnych oraz mieszkań. 

wycieraczka kokosowaWielość modeli do wyboru

Dzięki temu, że wycieraczka kokosowa dobrze przyjmuje podbarwienia, jest produkowana masowo. Można ją znaleźć w wielu sklepach.  Dzięki temu, widoczne są na nich różne wzorki. Mogą to być różnego rodzaju napisy lub ilustracje. 

Gdzie kupić 

Tego typu wycieraczkę kupić można w sklepach zajmujących się sprzedażą artykułów wnętrzarskich. Warto również zwrócić uwagę na sklepy internetowe, które oferują wycieraczki kokosowe. Tam także znajdują się interesujące modele i co najważniejsze, w atrakcyjnych cenach.