Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne – kiedy i gdzie się ubezpieczyć?

Każdy, kto próbował ustalić szybki termin wizyty u lekarza specjalisty wie, że nie jest to łatwe. Sprawa wygląda inaczej, gdy chcemy skorzystać z konsultacji odpłatnej, poza standardowym ubezpieczeniem zdrowotnym. Wtedy kolejka nagle ulega skróceniu i na wizytę możemy umówić się za kilka dni, a niekiedy z takiej konsultacji możemy skorzystać jeszcze w tym samym dniu. Większość osób, którym coś dolega i je na to stać, najczęściej decyduje się właśnie na tę drugą opcję. Wykupując dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne, za takie prywatne konsultacje lekarskie już nie musimy płacić ekstra. Koszt konsultacji specjalistycznej poza systemem NFZ pokryty będzie ze składki naszego ubezpieczenia. Oczywiście dodatkowe ubezpieczenie nie obejmuje wszystkich specjalistów czy wszystkich procedur medycznych, dlatego zanim podpiszemy umowę z konkretnym ubezpieczycielem warto porównać co najmniej kilka różnych ofert.

Gdzie się ubezpieczyć?

Na rynku ubezpieczeń medycznych działa coraz więcej podmiotów i ta rosnąca konkurencja w korzystny wpływa na wysokość miesięcznych składek ubezpieczenia oraz na jego zakres. Jeśli na przykład chcemy wiedzieć, która oferta ubezpieczenia zdrowotnego w Poznaniu będzie najbardziej korzystną z naszego punktu widzenia, powinniśmy odwiedzić profesjonalnego brokera ubezpieczeniowego, który porówna dla nas oferty kilku różnych firm. Musimy pamiętać, że oferty ubezpieczycieli mogą się od siebie różnić i to w drastyczny sposób. Warunki ubezpieczenia w jednej firmie mogą być znacznie lepsze od warunków ubezpieczenia w innej firmie i to przy uwzględnieniu takiego samego miesięcznego kosztu ubezpieczenia.

oferta ubezpieczenia zdrowotnego w Poznaniu

Kiedy się ubezpieczyć?

Jeśli często korzystasz z pomocy służby zdrowia lub masz dość oczekiwania w kilkumiesięcznych kolejkach do lekarzy specjalistów w ramach powszechnego systemu opieki zdrowotnej, dodatkowe ubezpieczenie medyczne będzie czymś, co z pewnością Cię zainteresuje. Przykładowa oferta ubezpieczania zdrowotnego w Poznaniu obejmować będzie możliwość skorzystania z konsultacji medycznej u kilkudziesięciu różnych lekarzy wielu specjalności. Przy skorzystaniu z dodatkowych opcji ubezpieczenia, w razie potrzeby będziesz mógł również skorzystać z dodatkowej, bezpłatnej rehabilitacji, specjalistycznych badań, a nawet uzyskać refinansowanie drogich leków. Takie dodatkowe ubezpieczenie oczywiście nie uchroni Cię przed ryzykiem choroby czy urazu. Jeśli jednak dojdzie do takiego zdarzenia, uzyskasz szybszy dostęp do lekarza specjalisty i tym samym przyspieszysz całą ścieżkę leczenia.