Jaka bielizna na siłownię?

Podstawowa odzież na siłownie to przede wszystkim wygodne dresy i lekkie, dopasowane koszulki z tkanin syntetycznych, przede wszystkim z tkanin termoaktywnych, które minimalizują efekt pocenia się podczas wysiłku fizycznego. Dziś klasyczne dresy zastępowane są również przez obcisłe legginsy – w przypadku pań lub krótkie spodenki – w przypadku panów.

Dopasowanie

Najważniejsze jednak, by wybrana przez nas odzież była dobrze dopasowana i nie krępowała ruchów podczas wykonywania poszczególnych ćwiczeń fizycznych. Wybierając się na siłownię, prócz odzieży wierzchniej, warto zatroszczyć się również o wybór właściwej bielizny.

Jaka bielizna najlepiej sprawdzi się podczas zajęć na siłowni?

ćwiczenia fizyczne na macieBielizna sportowa dla mężczyzn – w przypadku mężczyzn najlepszym wyborem będą dopasowane bokserki, najlepiej wykonane w technologii bezszwowej, które zapewnią komfort i swobodę w czasie ćwiczeń. Takie bokserki, podobnie jak każda inna, w pełni profesjonalna odzież na siłownie, powinny być wykonane z materiałów, które nie potęgują efektu pocenia się i które szybko wysychają. Termoaktywna bielizna to najlepszy wybór dla ćwiczących na siłowni osób. Taka bielizna ma zdolność do wchłaniania wilgoci z powierzchni skóry i jej oddawania na zewnątrz. Ćwicząc w takiej odzieży sportowej na siłowni, wolniej się pocimy, a przez to komfort ćwiczeń jest większy. Warto pamiętać, że wiele modeli bielizny termoaktywnej wyposażonych jest również w dodatkowe jony srebra, które hamują rozwój drobnoustrojów, dzięki czemu taka bielizna wolniej ulega przepoceniu.

Bielizna sportowa dla kobiet – w przypadku pań, prócz sportowych bokserek, warto zainwestować również w dobrej jakości biustonosz sportowy, który zapewni dobre podtrzymanie dla biustu, gwarantując komfort podczas wykonywania wielu wymagających ćwiczeń fizycznych. Odzież na siłownie dla pań, tak jak w przypadku panów, powinna być wykonana z tkanin o zdolności do termoregulacji – chłonących wilgoć z powierzchni ciała i oddających ją na zewnątrz. Panie powinny zwrócić również uwagę na dopasowanie bielizny do ćwiczeń. Ta nie powinna być zbyt obcisła, by nie krępowała ruchów. Nie powinna być również zbyt luźna, bo straci zdolność do odprowadzania wilgoci z powierzchni ciała.