podkładka żelowaChociaż wielu osobom nie wydaje się to niezbędne, podkładka pod mysz może stanowić duże ułatwienie. Nie tylko sprawi, że myszka od tej pory będzie precyzyjnie reagować, ale przede wszystkim nasz nadgarstek wreszcie wypocznie.


W sklepach stacjonarnych oraz internetowych można znaleźć wiele podkładek. Ważne, żeby oprócz odpowiedniej faktury miały również specjalne i dopasowujące się miejsce na nadgarstek. To właśnie on męczy się najbardziej podczas długiego grania czy klikania. Podkładka żelowa spełnia te wymagania, a dodatkowo często można znaleźć wiele ciekawych wzorów.


Dlaczego jest ważne, by podkładka została wykonana z odpowiedniego materiału?

Ma to duży wpływ na jej trwałość oraz na komfort użytkowania. Materiał musi jednocześnie dopasowywać się do ręki, nie może być zbyt twardy lub miękki.Podkładka żelowa dobrej jakości zazwyczaj nadaje się idealnie do codziennego stosowania w domu czy w firmie.


Oprócz typowych podkładek pod mysz, można znaleźć również podkładki, które obejmują także klawiaturę. Mają one nieco inny kształt i zazwyczaj spełniają tylko funkcję podnoszenia nadgarstka. W przypadku, gdy powierzchnia stolika nie zapewnia odpowiedniej pracy myszki, może być konieczność podłożenia specjalnej dodatkowej podkładki.