Chociaż w gry towarzyskie i planszówki można grać przez cały okrągły rok, bywa, że zapominamy o nich w okresie letnim. W lato jednak więcej czasu spędzamy na wyjazdach, wyjściach ze znajomymi czy spacerach. Jesienią i latem natomiast, ilość czasu spędzanego w domu czy we wnętrzu różnych lokali rośnie, a różnego typu domowe i barowe gry wracają do łask.

Planszówki

Gry planszowe mają tę ogromną zaletę, że mnogość ich rodzajów pozwala na dobranie gier do różnych grup wiekowych i upodobań. Jedną z najpopularniejszych planszówek, które są odpowiednie także dla dzieci, jest chińczyk. To nieskomplikowana gra, która polega na poruszaniu się po planszy zgodnie z liczbą wyrzuconych kropek na kostce. Gra jest losowa, dlatego nawet maluchy mają szansę ograć dorosłych graczy. Trudniejszą, ale też bardziej rozwijającą propozycją są Scrabble. Są one grą bardzo uniwersalną, ponieważ grać w nią mogą młodsze dzieci szkolne, nastolatkowie i dorośli. Gra w Scrabble wpływa w pozytywny sposób na rozwój zasobu naszego słownictwa i pobudza umysł do wysiłku. Wśród popularnych gier planszowych nie sposób nie wymienić również warcabów i szachów. Granie w te gry planszowe to doskonały trening logiki i strategii.

piłkarzyki stołoweNajpopularniejsze sporty towarzyskie

Sporty towarzyskie to świetny sposób na rozrywkę z nutką rywalizacji dla kilku osób. Prym wśród sportów towarzyskich wiodą piłkarzyki oraz bilard. Są one często utożsamiane z sytuacją wyjścia do baru ze znajomymi, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby stół bilardowy czy piłkarsku kupić również do domu. Wiele osób uważa, że koszt piłkarzyków czy stołu bilardowego jest ogromny, ale ceny podstawowych modeli nie są wcale tak straszne, jak mogłoby się wydawać. Piłkarzyki to gra, która działa na zasadach takich jak tradycyjny mecz piłki nożnej. Występują w niej dwie drużyny pionków zawieszonych na obracających się rurkach, którymi manipuluje się w celu wbicia przeciwnikowi piłki do bramki. Piłkarzyki to naprawdę ekscytująca gra, która wymaga uwagi i sporej zręczności. Natomiast bilard to gra bardziej wyważona, w której liczy się skupienie i co najmniej intuicyjna znajomość praw fizyki. Piłkarzyki i bilard to gry, w które chętnie grają dorośli, ale pierwsze doświadczenia z nimi mogą mieć już dzieci w wieku szkolnym i równie dobrze się bawić.

Aktywne gry towarzyskie

Chociaż piłkarzyki wymagają odrobiny ruchu, istnieją również sporty towarzyskie, które wiążą się z większym wysiłkiem. Do ich grona zaliczyć można cymbergaj czy tenis stołowy. W trakcie aktywnej gry konieczna jest nie tylko bystrość umysłu i manipulacja rękoma, ale wymagają one nierzadko szybkiego przebierania nogami. Dzięki temu, gra w nie jest nie tylko dobrą rozrywką, ale też sposobem na przemycenie w nasze życie większej ilości ruchu.