Obecnie na rynku akcesoriów motocyklowych dostępnych jest wiele rodzajów kufrów. Wiele mniej lub bardziej znanych marek wypuszcza co raz to nowsze modele i lepsze udogodnienia. Występują one w różnych wariantach i opcjach. Doskonałym tego przykładem są kufry Givi, które od lat są jednymi z najpopularniejszych kufrów wśród motocyklistów. Nie każdy model kufra dopasowany jest jednak do konkretnej maszyny lub spełnia oczekiwania i potrzeby motocyklisty. To właśnie, dlatego tak ważne jest rozważne wybieranie takich akcesoriów.

Boczne i centralne kufry Givi

motocykl harleyWyposażenie swojego motocykla w odpowiednie kufry Givi jest bardzo ważnym krokiem, na który decyduje się praktycznie każdy motocyklista. Wynika to przede wszystkim z tego, że inaczej nie da się przewozić żadnego bagażu czy też nawet drobnych akcesoriów. W ofercie sklepów motocyklowych znaleźć można przeróżne rodzaje kufrów Givi, które są bardzo popularne wśród motocyklistów. Wynika to przede wszystkim z ich funkcjonalności oraz solidnego wykonania. Producent oferuje dwa podstawowe rodzaje kufrów, a mianowicie boczne oraz centralne. Różnica między nimi polega przede wszystkim na innym umiejscowieniu – na co wskazuje sama nazwa. Kufry boczne są montowane na bokach motocykla, a centralne na jego tyle. W zasadzie wybór opiera się tutaj o możliwości techniczne, gdyż nie każda maszyna umożliwia zastosowanie na przykład kufrów Givi centralnych. W zależności od modelu motocykla i jego budowy oraz dostępności danego rodzaju kufrów można wybrać określony wariant. Oczywiście warto także podpierać się własnymi potrzebami, gdyż jeśli potrzebujemy wiele miejsca na bagaż możemy na przykład wybrać obie opcje jednocześnie.

Kufry Givi - jaki materiał?

Kufry Givi wykonane mogą być zarówno z aluminium jak też z plastiku. Wiele modeli łączy w sobie oba materiały. Który wariant jest lepszy? W zasadzie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, gdyż obie opcje mają swoje zalety. Kufry plastikowe są o wiele lżejsze natomiast aluminiowe cięższe, ale jednocześnie bardziej trwałe. Wszystko zależy tu od stylu jazdy, rodzaju motocykla czy tez warunków z jakimi przyjdzie się zmierzyć kufrom Givi.