W zasadzie każda pora roku ma takie cechy, które sprawiają, że ją lubimy – i nienawidzimy jej jednocześnie. O ile zimą jest nam zwyczajnie zimno i trudno znaleźć motywację do wyjścia na trening, gdy za oknem jest jeszcze ciemno, o tyle latem doskwierają nam wyższe temperatury i znacznie podnosi się potliwość ciała. Z tego powodu właściwa odzież do biegania latem jest niezbędna. Dopasowanie stroju na treningi biegowe zależy od wielu kwestii; przede wszystkim od płci. Kobiety i mężczyźni będą oczywiście potrzebować niektórych części garderoby tak samo mocno, ale będzie i sporo takich części stroju, które będą dobierali indywidualnie. Prócz tego pozostaje kwestia wygody, gustu, ale i rodzaju uprawianego biegania. Sprawdźmy, jakiej odzieży do biegania szukać na ciepłe dni.

Czy jest jakaś różnica?

Wiele osób na wstępie zada sobie pytanie o to, czy faktycznie różnica między treningami np. późną wiosną i latem jest tak duża, aby inwestować w osobną odzież do biegania. Oczywiście, część treningów pewnie będzie przebiegać w podobnej, korzystnej dla biegacza pogodzie, dlatego wiele elementów sportowej garderoby sprawdza się przez większą część roku – na przykład bielizna. Co więcej, odzież służąca biegaczowi latem jest zwykle mniejszym wydatkiem z tego oczywistego względu, że po prostu potrzebujemy jej mniej na sobie. Co więcej, możemy też liczyć na korzystne promocje cenowe w większości sklepów, dlatego też warto kupować odzież do biegania właśnie w tym sezonie; zarówno tę letnią, jak i zimową, opłacalnie przecenioną.

Koszulki i spodenki

Na dobrą sprawę, prócz bielizny, która często jest całoroczna albo przynajmniej podzielona na sezony cieplejsze i chłodniejsze, potrzebujemy odzież do bieganiakoszulek oraz spodenek. W przypadku koszulek możemy wybrać trzy opcje: bez rękawów (jednakże jest to krój wymagający stosowania ochrony przeciwsłonecznej), z krótkim rękawem (najbardziej optymalny wybór) oraz z długim rękawem (na chłodniejsze poranki). Do tego luźne spodenki albo legginsy, zależnie od naszych preferencji. No właśnie, czy w przypadku odzieży do biegania zawsze musimy wybierać modele opinające ciało? Otóż nie! Fason odzieży wybieramy adekwatnie do tego, w czym jest nam zwyczajnie wygodnie oraz w czym czujemy się komfortowo, przebywając wśród ludzi. Dobieranie odzieży do biegania na lato nie jest wcale tak trudne ani kosztowne, jak może się wydawać. Warto do zestawu dołączyć ochronę głowy z daszkiem dla zasłonięcia oczu od bezpośredniego słońca czy frotkę na nadgarstek, aby wycierać spływający z czoła pot.