Scrapbookingowe różności dla zaawansowanych

Scrapbooking pozwala tworzyć piękne kartki przy pomocy zaledwie papieru, kleju, nożyczek i podstawowych dodatków. Jest to wyprawka dla początkujących artystów, ale z czasem możecie zechcieć powiększyć swój warsztat o bardziej zaawansowane narzędzia, jak choćby ozdobne dziurkacze. Na długo można zatonąć w ofertach rękodzielniczych sklepów, dlatego dla ułatwienia przedstawiamy kilka naszych propozycji.

Embossing

DziurkaczeJest to ciekawa technika, którą możemy przyrównać do stemplowania, jednak wykonywane tym sposobem ozdoby są odrobinę wypukłe i bardziej wyraziste.

Największą popularnością cieszy się embossing na gorąco. Wymaga trochę początkowego wkładu, bowiem musimy się wyposażyć w stemple, specjalny tusz i puder, a na koniec jeszcze pamiętać o najważniejszym, czyli o nagrzewnicy. Do niektórych dzieł, przydadzą nam się dziurkacze. Z takim warsztatem jesteśmy już gotowi do tworzenia wypukłych wzorów na naszych scrapbookingowych cudeńkach! Pamiętajcie tylko, żeby na wstępie zapoznać się z instrukcjami. Dzięki nim szybciej poznacie tajniki embossingu.

Dziurkacze

Samymi nożyczkami można wiele zdziałać, ale przecież nie każdy z nas potrafi się nimi na tyle biegle posługiwać, aby na przykład brzegi kartki wyciąć w precyzyjne wzory. Wtedy przydają się właśnie dziurkacze, które nie tylko pozwolą w oryginalny sposób ozdobić wasze prace, ale także przyśpieszą wykonywanie rozmaitych wycinanek.

Przedstawiamy dziurkacze ozdobne, które w łatwy sposób tworzą najbardziej skomplikowane motywy. Wystarczy tylko wsunąć papier do urządzenia, nacisnąć i podziwiać magię dziejącą się na naszych oczach.

Wybór pierwszego dziurkacza może być trudny ze względu na ogromną ilość oferowanych przez nich wzorów. A gdyby jeszcze tego było mało, to dziurkacze również dzielą się na brzegowe, narożne i okrągłe. Może już czas na zapoczątkowanie własnej kolekcji?

Przedmioty do ozdabiania

Tak jak decoupage nie jest jedynie ozdabianiem słoików, tak scrapbooking to nie tylko kartki okolicznościowe, zaproszenia ślubne i albumy. W sklepach łatwo się natknąć na przedmioty pozbawione jakichkolwiek zdobień - często bywają to różne pojemniki i pudełka, ramki, bombki, domki, małe komódki i kuferki. Upiększanie ich przypomina niektóre z dziecięcych zabawek, które uczą kreatywności i pozwalają wyżyć się twórczo. Możesz pójść klasyczną ścieżką i drewniany domek pomalować na beż, dach ozdobić czerwienią, dodać kwiatki i biały płotek. Ale możesz też przerobić go na coś całkiem zwariowanego i niespodziewanego, przy pomocy dzirukacza (dostępne tutaj: https://nastrychu.pl/pol_m_Dziurkacze-460.html), który pomaga na stworzenie fantastycznych kształtów. Jedyne co Cię ogranicza, to Twoja własna wyobraźnia!