Stosowanie rozjaśniacza jest bardzo popularnym zabiegiem w wielu salonach fryzjerskich. Choć efekty urzekają, nieumiejętne używanie może doprowadzić do zniszczenia pasm czy poparzeń skóry głowy. Nie wspominając już o żółtych refleksach... O ile chłodny blond prezentuje się nadzwyczaj urokliwie, o tyle ten w odcieniach żółci wygląda niedbale. Aby tego uniknąć, rozwiązaniem jest szampon Montibello z fioletowym barwnikiem, który przygasza niechciany odcień.

Dlaczego żółkną?

mycie włosówTak naprawdę, powodów dla których rozjaśniane włosy żółkną, jest wiele. O ile w niektórych przypadkach winą jest złej jakości farba lub rozjaśniacz bądź umiejętności fryzjera pozostawiają wiele do życzenia, o tyle czasem jest to spowodowane naturalną tendencją do nieprzyjmowania rozjaśniacza, stąd też trudności z wypłukaniem pigmentu są na porządku dziennym. Dotyczy to oczywiście pasm, których kondycja nie pozostawia nic do życzenia. Co innego w sytuacji, gdy włosy są zniszczone, z otwartymi łuskami. Wtenczas, nawet poprawnie wykonana koloryzacja, zacznie żółknąć, ponieważ barwniki ulotnią się przez nie, tworząc efekt żółknięcia. Na szczęście są sposoby, aby uratować farbowany blond po rozjaśnianiu. Szampon Montibello przeznaczony do tego rodzaju włosów, jako że posiada wysokie stężenie fioletowego barwnika, zmniejsza intensywność procesów żółknięcia.

Stosowanie

Jak prawidłowo używać, aby eliminować niechciany kolor refleksów? Z szamponem Montibello jest podobnie jak z innymi. Różnica tylko polega na tym, że po umyciu włosów, pozostawiamy go na około 3-5 minut, aby składniki aktywne w nim zawarte, miały okazję wniknąć i przeciwdziałać procesom żółknięcia. W zależności od potrzeb i kondycji pasm, może być stosowany przy każdorazowym oczyszczaniu – przy założeniu, że włosy są mocne i zdrowe lub co 3-4 mycie – dotyczy włosów o naruszonej strukturze. Kosmetyk może bowiem powodować utratę wilgoci, szczególnie na włosach zniszczonych i przesuszonych, stąd też jego częste używanie może negatywnie wpłynąć na ich kondycję. Ponadto, szampon Montibello wykazuje się działaniem oczyszczającym, dzięki czemu na długo zachowuje świeżość. Odbija włosy od nasady, sprawiając że są sypkie i optycznie zwiększają objętość. Już po jednym zastosowaniu cieszą oczy pięknym, pastelowym odcieniem blondu.

Rozwiązanie alternatywne

Zamiennikiem dla profesjonalnych szamponów eliminujący żółty odcień blondu jest ... gencjana, która także ma fioletowy odcień. Wystarczy dodać kilka kropel do wody, aby wykonać płukankę, aby potem dać im wyschnąć – już bez potrzeby spłukiwania.